Trwa ładowanie...

Koronawirus w Europie. Rośnie liczba ofiar we Włoszech, coraz więcej zakażonych we Francji i Niemczech

Liczba ofiar koronawirusa we Włoszech wzrosła do 52. W ciągu zaledwie 24 godzin zmarło 18 osób. Ogólna liczba zakażonych przekroczyła już 2 tysiące osób. W szpitalach zaczyna brakować miejsca dla kolejnych chorych.
Share
Koronawirus we Włoszech. Liczba ofiar rośnie. Brakuje miejsca w szpitalach
Koronawirus we Włoszech. Liczba ofiar rośnie. Brakuje miejsca w szpitalachŹródło: PAP, Fot: EPA/FILIPPO VENEZIA
d1tmuws

Nowe dane dotyczące zakażeń przekazał komisarz Angelo Borrelli, szef Obrony Cywilnej nadzorujący zespół ds. walki z koronawirusem. Obecnie we Włoszech jest 1835 pacjentów zakażonych koronawirusem. W porównaniu do poprzedniego dnia zdiagnozowano 258 nowych przypadków.

149 osób zakażonych koronawirusem wyzdrowiało. Niestety, do 52 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. To oznacza, że liczba osób, które od początku epidemii zakaziły się we Włoszech przekroczyła już 2 tys. osób.

Zobacz także: Koronawirus w Europie. Jest reakcja rządu. Do Sejmu wpłynął projekt ustawy

Wszystkie przypadki śmiertelne to obywatele Włoch. Najwięcej zgonów zanotowano w Lombardii, gdzie epidemia przybrała największe rozmiary. Większość to osoby powyżej 80. roku życia, częściowo pacjenci onkologiczni bądź z przewlekłymi chorobami. Znaczna część pacjentów zaraziła się w szpitalu, gdzie przebywała już wcześniej.

d1tmuws

W wielu szpitalach, zwłaszcza na północy kraju, brakuje już miejsc.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Z pomocą służbie zdrowia pospieszył resort obrony Włoch. Oddał jej do dyspozycji 6600 miejsc w 80 koszarach. Miejsca udostępniono w ośrodkach wojskowych w całym kraju. Będzie w nich można na przykład poddawać kwarantannie osoby podejrzane o zakażenie koronawirusem lub umieścić lżej chorych.

d1tmuws

Koronawirus we Francji: 61 nowych przypadków w ciągu doby

Niestety, rośnie także liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem we Francji. W ciągu ostatniej doby testy pozytywnie wypadły u 61 osób. To oznacza, że liczba zakażonych wzrosła do 191.

Najwięcej przypadków - 64 - odnotowano w departamencie Oise, położonym na północ od Paryża.

Koronawirusa stwierdzono już w 12 rejonach Francji, w tym pięciu odnotowano więcej niż 10 przypadków zakażenia.

d1tmuws

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do trzech. Ostatnią zmarła jest 89-letnia kobieta, u której obecność wirusa stwierdzono w badaniu post mortem.

Rośnie także liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech - jest ich już ponad 160. Najwięcej przypadków odnotowano w Nadrenii Północnej-Westfalii, gdzie testy wypadły pozytywnie u ponad 90 osób.

Wirus rozprzestrzenia się powoli na wschodnie landy. W poniedziałek potwierdzono trzy przypadki w Berlinie, a także po jednym w Saksonii i w Brandenburgii.

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy korzystali z usług Tropical Islands - park rozrywki i wypoczynku w Brandenburgii. Testy wszystkich pracowników placówki wypadły negatywnie.

d1tmuws

WHO: 9 razy więcej zakażeń na świecie niż w Chinach

Zobacz także: Koronawirus w USA. Stan Waszyngton ogłasza stan wyjątkowy

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus poinformował, że w ciągu ostatnich 24 godzin prawie dziewięć razy więcej zakażeń odnotowano poza Chinami niż w Chinach. - Epidemie w Korei Południowej, Włoszech, Iranie i Japonii to obecnie nasze największe zmartwienia - dodał Ghebreyesus.

- Nigdy wcześniej nie widzieliśmy patogenu oddechowego zdolnego do takiego rozprzestrzeniania się, ale stosując odpowiednie środki, da się go opanować - zapewnił szef WHO.

Źródło: reppublica.it, corriere.it

d1tmuws

Podziel się opinią

Share
d1tmuws
d1tmuws
Więcej tematów