Trwa ładowanie...
d42uz19

Koronawirus w Polsce. Wybory Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego odroczone

Koronawirus w Polsce - to z jego powodu do końca marca nie będą odbywały się rozprawy i inne jawne posiedzenia w Sądzie Najwyższym. Co więcej, w terminie nie odbędą się też wybory nowego prezesa SN.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. I prezes SN wydała rozporządzenie
Koronawirus w Polsce. I prezes SN wydała rozporządzenie (East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d42uz19

"Zarządzam przesunięcie terminu Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego zwołanego na dzień 17 marca 2020 r. w celu wyboru Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na dzień 31 marca 2020 r. o godz. 14.00" - tak zdecydowała I prezes SN Małgorzata Gersdorf. Wydała w tej sprawie rozporządzenie.

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego podjęte zostały też inne decyzje. "Kierując się interesem publicznym i dobrem obywateli, w okresie od 16 do 31 marca 2020 r. odwołane zostają rozprawy i inne posiedzenia jawne" - czytamy w komunikacie SN. Ponadto postanowiono, że budynek przy ul. Krasińskich w Warszawie, który jest siedzibą SN, nie będzie dostępny tak jak dotychczas.

"Ograniczony został wstęp do Kompleksu Urbanistycznego Wymiaru Sprawiedliwości dla osób postronnych, ograniczono funkcjonowanie Punktu Obsługi Interesantów przez zaprzestanie bezpośredniej obsługi interesantów na rzecz obsługi zdalnej oraz ograniczono obsady w sekretariatach i biurach do niezbędnego minimum" - brzmi fragment rozporządzenia.

d42uz19

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Zasiłki także na dzieci po 8 roku życia

Koronawirus w Polsce. Jest ofiara śmiertelna

W Polsce jest już 58 przypadków zarażenia koronawirusem, w tym jedna ofiara śmiertelna. - Mamy dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą dwóch osób z woj. wielkopolskiego (Poznań) - przekazało Ministerstwo Zdrowia po godz. 16. Osoba, która zmarła to 57-letnia kobieta, która była hospitalizowana w Poznaniu.

d42uz19

Ukraina zamknęła granice, a Czechy ogłosiły stan wyjątkowy. Polski rząd zdecydował o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemiologicznego na terenie całego kraju. Oznacza to wdrożenie czasowych (restrykcyjnych) obostrzeń m.in. w kwestii podróżowania i handlu.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów