Trwa ładowanie...
d27ognp

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia o nowych przypadkach. Jest kolejny raport

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało nowe informacje w związku z pandemią. Są 811 nowe przypadki i 14 ofiar śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o nowych przypadkach (Jacek Szydłowski / Forum)
d27ognp

Nowe przypadki zakażenia dotyczą następujących województw: śląskiego (181 przypadki), mazowieckiego (148), małopolskiego (136), pomorskiego (61), wielkopolskiego (54), lubelskiego (46), podkarpackiego (46), łódzkiego (39), dolnośląskiego (23), podlaskiego (17), opolskiego (15), kujawsko-pomorskiego (14), świętokrzyskiego (12), warmińsko-mazurskiego (11), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (2).

Ministerstwo Zdrowia informuje również o 14 ofiarach śmiertelnych. Chodzi o 48-latka z Łańcuta, 76-latkę z Tychów, 89-latka, 77-latka, 85-latka, 90-latkę, 55-latka, 75-latkę, 72-latkę, 96-latkę z Raciborza, 66-latkę z Gdańska, 64-latka, 86-latkę z Krakowa, 79-latkę z Nowego Sącza. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Liczba zakażonych w Polsce wynosi obecnie 54 487. Do tej pory zmarło z powodu koronawirusa 1 844 osób.

  WP
(WP)

Zobacz wideo: "Białoruś w Polsce może się powtórzyć". Szymon Hołownia podaje jedno "ale"

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski o strefach w kraju

Przypomnijmy: Ministerstwo Zdrowia wprowadziło w niektórych miejscach w kraju strefy czerwone i żółte, w których obowiązują dodatkowe rygory sanitarne. - Nie widzimy, by to się rozlewało szeroko na Polskę (...). Liczba tych powiatów będzie podobna - oświadczył Łukasz Szumowski w czwartek rano. - Jedyny moment, gdy cała Polska zostałaby czerwoną strefą, to moment niewydolności służby zdrowia - dodał.

Szef resortu zdrowia podkreślił również, że zakażenia pochodzą również z imprez. - Ludzie nie tyle, co zaczęli zarażać się na ulicy, co na imprezach - powiedział Szumowski, wymieniając m.in. wesela. - To jest zjawisko, które trudniej kontrolować, jest niepokojące - powiedział Szumowski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27ognp

Podziel się opinią

Share
d27ognp
d27ognp
Więcej tematów