Trwa ładowanie...
d4174lr
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Dariusz Klimczak zakażony

Koronawirusa wykryto u Dariusza Klimczaka. "Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach proszę, aby zrobili sobie test" - napisał w mediach społecznościowych poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Poseł PSL zakażony
Koronawirus w Polsce. Poseł PSL zakażony (PAP)
d4174lr

- Zgodnie z zaleceniami Kancelarii Sejmu, przygotowując się do Zgromadzenia Narodowego wykonałem prewencyjnie test na koronawirusa - napisał na Twitterze Dariusz Klimczak. Poseł PSL podkreślił, że wynik okazał się pozytywny.

- Jestem w kontakcie z Sanepidem - wskazał, dodając, że prosi, aby wszystkie osoby, które spotkał w ostatnich dniach wykonały test.

Koronawirus w Polsce. Senatorowie zakażeni

Przypomnijmy, że wcześniej koronawirusa potwierdzono u trzech senatorów. Chodzi o Jana Filipa Libickiego, Artura Dunina, a także Ryszarda Bobera. Jak podkreślił Tomasz Grodzki, w środę zorganizowana zostanie możliwość przebadania się dla posłów i senatorów. Marszałek Senatu dodał, że parlamentarzyści będą mogli przebadać się za darmo.

d4174lr

Najbliższe posiedzenie Sejmu zostało przełożone o tydzień, jednak zaprzysiężenie Andrzeja Dudy na prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym odbędzie się w czwartek 6 sierpnia. - Ustaliliśmy, że Zgromadzenie Narodowe będzie się odbywało w ścisłym reżimie sanitarnym. Szef GIS przesłał nam szczegółowe restrykcje - powiedział Grodzki.

Dariusz Klimczak to pierwszy poseł zakażony koronawirusem. Z kolei pierwszym politykiem, który poinformował o zakażeniu COVID-19 jeszcze w połowie marca był minister środowiska Michał Woś.

Zobacz też: Trwa walka o przywództwo w PO? Cezary Tomczyk mówi o planach

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Twitter

d4174lr

Podziel się opinią

Share
d4174lr
d4174lr
Więcej tematów