Trwa ładowanie...
d36diml

Koronawirus w Polsce. 21-latek z Ostrzeszowa złamał kwarantannę. Chciał spotkać się z dziewczyną

Koronawirus w Polsce sprawił, że wiele tysięcy mieszkańców musi zostać w domu m.in. z powodu podejrzenia choroby. Jednak 21-latek z Ostrzeszowa złamał kwarantannę. Powód? Chciał spotkać się z dziewczyną. Teraz czeka go surowa kara.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. 21-latek z Ostrzeszowa złamał kwarantannę (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. 21-latek z Ostrzeszowa złamał kwarantannę (zdjęcie ilustracyjne) (PAP)
d36diml

Mężczyzna złamał warunki 14-dniowej, przymusowej kwarantanny i wyszedł z domu. Nie odbierał również swojego telefonu.

- Na szczęście mężczyzna został szybko zlokalizowany, nie zdążył przez swoją lekkomyślność narazić niepotrzebnie większej ilości osób. Ostrzeszowscy policjanci, zachowując wszelkie środki ostrożności, nakłonili mężczyznę do powrotu do miejsca jego kwarantanny - powiedział sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji cytowany przez portal ostrzeszow.info.pl.

Co teraz? Mężczyzna może otrzymać od Inspektora Sanitarnego 5000 złotych grzywny. Co więcej, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie skieruje przeciwko mężczyźnie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, który może nałożyć grzywnę do 5000 złotych lub zdecydować się na inne środki karne.

d36diml

Zobacz też: Jarosław Kaczyński pracuje z Nowogrodzkiej. "Nie ma zaleceń, by nie przychodzić do pracy"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36diml

Podziel się opinią

Share
d36diml
d36diml
Więcej tematów