Trwa ładowanie...
d48yg5l

Koronawirus. Rosja. Problemy z obchodami 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

Wciąż oficjalnie nie wiadomo, co dalej z rocznicą w Smoleńsku. Pojawił się kolejny problem w postaci epidemii koronawirusa. Rosjanie obawiają się sytuacji, że zakazić mógłby się ktoś z polskiej delegacji.
Share
Koronawirus może pokrzyżować obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej
Koronawirus może pokrzyżować obchody 10. rocznicy katastrofy smoleńskiejŹródło: East News, Fot: Jan Bielecki
d48yg5l

Symboliczna, 10. rocznica katastrofy smoleńskiej wypada 10 kwietnia. Wciąż nie wiadomo, jak będą wyglądały obchody. Jednym z problemów była data, która wypada w Wielki Piątek. Pojawiły się głosy, że uroczystości trzeba będzie przesunąć. Nie wiadomo też, kto wchodziłby w skład polskiej delegacji, która poleciałaby do Rosji. Pod uwagę brane jest również zorganizowanie rocznicy w Polsce.

Teraz doszedł kolejny problem w postaci epidemii koronawirusa. RMF24.pl podaje, że strona rosyjska "zapewnia o niechęci do odwołania polskiej wizyty, ale podkreśla, że nie ma możliwości zapewnienia bezpieczeństwa polskiej delegacji". Gdyby np. Mateusz Morawiecki lub Andrzej Duda zostali zakażeni wówczas sprawa stałaby się "problematyczna". Przygotowania do uroczystości mają być zamrożone i są małe szanse, że dojdzie do wizyty.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce wpłynie na obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Prezydent i rzecznik rządu o scenariuszach

d48yg5l

W piątek w podobnym tonie wypowiadał się prezydent, który "nie wykluczał odwołania obchodów, żeby się nie gromadzić". - Musimy być elastyczni i przygotowani na wszystkie okoliczności - mówiła głowa państwa. Organizację państwowych obchodów od rozwoju sytuacji uzależniał również rzecznik rządu Piotr Mueller. - Decyzje będą ogłaszane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu - stwierdził.

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje

Zobacz wideo: Koronawirus: Polska przywraca granice. Mateusz Morawiecki o stanie zagrożenia epidemicznego

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48yg5l

Podziel się opinią

Share
d48yg5l
d48yg5l
Więcej tematów