Trwa ładowanie...
dyvgibb

Koronawirus. Polska. Łukasz Szumowski mówi o "dwóch prędkościach" luzowania obostrzeń

Minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd sprawdza, czy "poprzednie luzowania nie wpłynęły drastycznie na wzrost zachorowań" na Śląsku. Rozważane jest wprowadzenie "dwóch prędkości" znoszenia obostrzeń - stosownie do liczby zachorowań w różnych regionach Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski komentuje wybuch epidemii na Śląsku
Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski komentuje wybuch epidemii na Śląsku (PAP)
dyvgibb

- Są regiony w Polsce, które mają bardzo wysoką liczbę zachorowań, są regiony, które mają bardzo niską liczbę nowej zapadalności; przez najbliższe kilka dni zobaczymy, jak wygląda opanowanie ognisk na Śląsku i wtedy będziemy decydowali, czy robimy dwie prędkości, czy w całej Polsce te działania będą takie same - powiedział w sobotę Łukasz Szumowski.

Minister Zdrowia przyznał, że na Śląsku nagle doszło do "wybuchu liczby osób zakażonych". - Musimy przyglądać się, czy poprzednie luzowania nie wpłynęły drastycznie na wzrost zachorowań - ocenił.

Jeżeli sytuacja będzie się polepszać, zostanie utrzymany dwutygodniowy odstęp między znoszeniem obostrzeń. - A więc termin 18 maja jest cały czas (aktualny - red.) jako ten termin przewidywany, a czy on się sprawdzi, to po weekendzie będziemy informowali. Chcielibyśmy, żeby - w reżimie sanitarnym oczywiście - gastronomię i ewentualnie usługi powoli odmrażać - stwierdził Szumowski.

dyvgibb

Zobacz też: Wybory 2020 - tym razem się uda? "Jarosław Kaczyński ma za sobą dwie instytucje"

Koronawirus. Polska. Minister zdrowia ucina temat wakacji. "Za wcześnie"

Minister zdrowia powiedział, że jest jeszcze za wcześnie, by wypowiadać się na temat ewentualnych wyjazdów dzieci na kolonie latem. - To jest kwestia czerwiec-lipiec, poczekajmy jeszcze - powiedział.

dyvgibb

Na Śląsku, gdzie pojawiły się ogniska koronawirusa w kilku kopalniach, zostanie wzmocniona kontrola sanitarna. - W tej chwili stoi tam siedem punktów pobrań, przedwczoraj i wczoraj zostało zrobione dodatkowe tysiąc wymazów. Wczoraj w nocy te tysiąc wymazów poleciało również w Polskę, zostały rozdzielone do laboratoriów. Dzisiaj zostało już pobranych tysiąc wymazów, planujemy jeszcze dodatkowo pobrać 2,5 tys. wymazów, a jutro 5 tys. - powiedział minister.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dyvgibb

Podziel się opinią

Share
dyvgibb
dyvgibb