Trwa ładowanie...
dff5ghq

Koronawirus. Niemcy z nowym ogniskiem SARS-CoV-2. Ponad 600 zakażonych

Epidemia koronawirusa w Niemczech nie słabnie. We wtorek duże ognisko zakażeń stwierdzono w jednej z dzielnic Berlina. W środę ponad 600 nowych przypadków potwierdzono w zakładach mięsnych. Tysiące pracowników objęto kwarantanną.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Niemcy z nowym ogniskiem zakażeń. Stwierdzono je w tym zakładzie
Koronawirus. Niemcy z nowym ogniskiem zakażeń. Stwierdzono je w tym zakładzie (PAP)
dff5ghq

Do masowych zarażeń pracowników doszło w zakładach mięsnych Toenneis w miejscowości Rheda-Wiedenbrueck w landzie Nadrenia Północna-Westfalia. Praca w zakładzie została w środę wstrzymana na polecenie lokalnych władz.

Koronawirus. Niemcy z nowym ogniskiem. Ponad 600 chorych

Jak dotąd pobrano próbki do badań od 1050 osób. Znane są już wyniki 983 testów. 657 z nich wykazało obecność koronawirusa. Kierownictwo firmy podejrzewa, że pojawienie się ogniska choroby może być efektem powrotu pracowników z urlopów w ich ojczystych krajach. Duża część załogi to obywatele Rumunii i Bułgarii, którzy wykorzystali długi weekend na wyjazdy do domów.

dff5ghq

Na szybkie rozprzestrzenianie się choroby mógł też wpłynąć system chłodniczy działający w zakładzie. Klimatyzowane pomieszczenia mogą przyspieszać roznoszenie się wirusa - powiedział przedstawiciel firmy Gereon Schulze Althoff.

Zobacz wideo: Koronawirus w Polsce. Leszek Balcerowicz o Łukaszu Szumowskim: Skompromitowany moralnie

Koronawirus. Niemcy. Tysiące osób w kwarantannie

"Możemy tylko przeprosić" - ogłosiły władze zakładu zapewniając, że starały się nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wirusa. Ostatnie testy w zakładzie przeprowadzono trzy do czterech tygodni temu i dały wynik negatywny. Firma przyznała, że nie wiadomo, czy w zakładzie pojawiło się jedno czy więcej ognisk choroby.

dff5ghq

W reakcji na najnowszą falę zarażeń władze powiatu Guetersloh, na terenie którego leży zakład, zdecydowały o zamknięciu szkół i przedszkoli, aby nie dopuścić do dalszego roznoszenia się wirusa. Zarządzono też kwarantannę dla 7 tysięcy osób, które miały kontakt z pracownikami rzeźni.

To nie pierwszy przypadek masowych zarażeń koronawirusem w zakładach mięsnych w zachodniej Europie. Pod koniec maja do podobnej sytuacji doszło w rzeźni w Holandii, gdzie zachorowało około 150 osób.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów