Trwa ładowanie...

Koronawirus. Komisja Europejska kupuje Remdesivir. Lek trafi też do Polski

Koronawirus uderzył jesienią ze zdwojoną siłą z dnia na dzień europejskie kraje odnotowują coraz więcej zakażeń. W reakcji na sytuację epidemiczną Komisja Europejska podpisała umowę z firmą produkującą Remdesivir - lek używany w leczeniu skutków COVID-19.

Share
Koronawirus. Komisja Europejska kupuje Remdesivir. Lek trafi też do Polski
Koronawirus. Komisja Europejska kupuje Remdesivir. Lek trafi też do Polski Źródło: FORUM, Fot: POOL , Reuters , Forum
d23nm0v

Jak informuje RMF FM Komisja Europejska podpisała umowę na dostawę do krajów europejskich Remdesiviru, na którego braki skarżyły się polskie szpitale.

Koronawirus. Remdesivir trafi do Polski

Umowa którą podpisała Komisja Europejska z firmą produkującą Remdisivir obejmuję dostawę do krajów UE pól miliona dawek terapii tym lekiem. Oznacza to, że do europejskich szpitali trafią 3 miliony sztuk medykamentu. Nie wiadomo jeszcze, jaka część tej dostawy trafi do Polski.

d23nm0v

Polska może teraz złożyć konkretne zamówienie i ustalić konkretną datę dostawy leku do polskich placówek medycznych. KE zapewnia, że realizacja dostaw jest bardzo sprawna i lek trafi do wszystkich krajów członkowskich w możliwie najbliższym terminie.

Prof. Matyja: "Musimy prać maseczki, inaczej staną się siedliskiem bakterii"

Remdesivir do lek wynaleziony w celu leczenia gorączki krwotocznej wywołanej wirusem Ebola. Jak się okazało, znacznie skuteczniej od innych substancji, chroni pacjentów przed groźnymi powikłaniami wywołanymi zakażeniem koronawirusem. Do leczenia pacjentów zmagających się z COVID-19 został w trybie nadzwyczajnym skierowany wiosną 2020, kiedy okazało się, że daje znaczne lepsze efekty od innych stosowanych w terapii substancji.

Koronawirus. Nowy rekord. Ponad 4 tys. zakażeń

W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące dobowej liczby zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety padł kolejny rekord. Potwierdzono aż 4280 nowych przypadków koronawirusa.

d23nm0v

"Mamy 4 280 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem" - przekazał resort zdrowia. Według komunikatu nowe zakażenia koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (598), małopolskiego (548), wielkopolskiego (505), śląskiego (375), pomorskiego (313), kujawsko-pomorskiego (311), łódzkiego (279), dolnośląskiego (258), podkarpackiego (256), lubelskiego (204), świętokrzyskiego (159), zachodniopomorskiego (116), warmińsko-mazurskiego (105), podlaskiego (94), opolskiego (90), lubuskiego (69).

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d23nm0v

Podziel się opinią

Share
d23nm0v
d23nm0v
Więcej tematów