Trwa ładowanie...

Koronawirus. Francja z gwałtownym spadkiem zakażeń. Pomógł lockdown?

Koronawirus. Francja odnotowała w poniedziałek gwałtowny spadek zakażeń w stosunku do raportu z niedzieli. Naukowcy dowodzą, że może być to skutek wprowadzenia drugiego lockdownu.

Share
Koronawirus. Francja z gwałtownym spadkiem zakażeń. Pomógł lockdown?
Koronawirus. Francja z gwałtownym spadkiem zakażeń. Pomógł lockdown?Źródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/ETTORE FERRARI, ETTORE FERRARI
d3nqyjk

Koronawirus. Druga fala zakażeń uderzyła w Europę. Cierpi także Francja, gdzie każdego dnia odnotowuje się tysiące nowych przypadków.

Koronawirus. Francja z gwałtownym spadkiem zakażeń. Powodem lockdown?

Jest jednak promyk nadziei. Odnotowano gwałtowny spadek dodatnich wyników testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. W niedzielę 15 listopada potwierdzono 27 228 nowych zakażeń koronawirusem, z kolei w poniedziałek już tylko 9406. To

d3nqyjk

To, co niepokoi, to jednak rosnąca liczba osób, które potrzebują hospitalizacji w szpitalach. Tylko ostatniej doby przybyło 416 takich pacjentów. Łącznie jest ich 33 497.

Koronawirus w Polsce. Bartosz Arłukowicz zaniepokojony sytuacją na Stadionie Narodowym

Jak informuje PAP, tak gwałtowny spadek zakażeń koronawirusem Francja może zawdzięczać wprowadzeniu 2. lockdownu. Twierdzi tak m.in. francuski minister zdrowia Olivier Veran.

Poniedziałkowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem nie tylko odstają od niedzielnego raportu, ale także od rekordowej liczby nowych przypadków odnotowanych we Francji. Ta 7 listopada wyniosła 86 852 zakażonych.

d3nqyjk

Koronawirus. Francja ze spadkiem zakażeń. Lockdown zostanie do połowy grudnia

Na konferencji francuskie władze zaznaczyły jednocześnie, że dane podawane w poniedziałek z reguły są mniejsze, ponieważ w niedzielę wykonuje się mniej testów na obecność koronawirusa.

Spadkowy trend zdaje się jednak potwierdzać średnia liczba nowych przypadków zakażeń z całego tygodnia. Ta we Francji wynosi obecnie 26 251. Mimo to władze pozostają w pełnej gotowości i nie obwieszczają triumfu. Zdaniem ministra zdrowia jest za wcześnie, by poluzować obecne obostrzenia. Mają one potrwać przynajmniej do połowy grudnia.

Łącznie we Francji od początku pandemii koronawirusa odnotowano blisko 2 mln zakażeń. Zmarło 45 tys. osób.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3nqyjk

Podziel się opinią

Share
d3nqyjk
d3nqyjk
Więcej tematów