Trwa ładowanie...

Kornel Morawiecki nie żyje. Politycy składają kondolencje. "Żegnamy bohatera"

Kornel Morawiecki nie żyje. Ta informacja wstrząsnęła opinią publiczną. Politycy od lewicy po prawicę żegnają założyciela Solidarności Walczącej i marszałka seniora. Wpisy w tej sprawie zamieścili już m.in. Donald Tusk, Robert Biedroń czy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Kornel Morawiecki nie żyje. Politycy składają kondolencje. "Żegnamy bohatera"Źródło: East News
d1sfvpp
d1sfvpp

"Ojczyzna straciła dzisiaj jedną z najwybitniejszych postaci kilku ostatnich dziesięcioleci. Panie Marszałku Seniorze, nie zapomnimy o Panu, o Pana bohaterstwie i bezinteresownej miłości do Polski i Polaków" - napisał w sieci marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS.

Robert Biedroń przyznał, że z żalem odebrał wiadomość, że odszedł Kornel Morawiecki. "W ostatnich latach pewnie wiele nas różniło, ale to nie zmienia faktu, że za jego życiowe dokonania należy mu się wielki szacunek" - podkreślił.

"Niezłomny Wojownik o wolną, suwerenną i niepodległą Polskę" - napisał o Kornelu Morawieckim prezydent RP Andrzej Duda.

"Był i pozostanie na zawsze w moim sercu prawdziwym bohaterem. Wielka postać współczesnej historii naszego kraju" - napisał Joachim Brudziński, europoseł PiS.

d1sfvpp

"Panie Premierze Morawiecki, proszę przyjąć ode mnie wyrazy najszczerszego współczucia i żalu z powodu śmierci Ojca" - brzmi tweet zamieszczony przez Katarzynę Lubnauer z Nowoczesnej. "Rodzice są zwykle dla nas najważniejszymi autorytetami i darzymy ich szczególną miłością i szacunkiem, a taka strata jest bardzo bolesna" - dodała.

Kondolencje po śmierci Kornela Morawieckiego złożyła m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. "Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Marszałka Seniora Sejmu Kornela Morawieckiego" - napisała.

Kornel Morawiecki nie żyje. Donald Tusk: Będziemy pamiętać

"W swym wielkim Miłosierdziu niech Pan przyjmie do Swego Królestwa duszę Zmarłego" - dodał na Twitterze przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki.

d1sfvpp

"Wyrazy współczucia dla Premiera Mateusza Morawieckiego z powodu śmierci Ojca-Kornela Morawieckiego" - napisała była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz.

"Panie Premierze, proszę przyjąć serdeczne wyrazy współczucia dla Pana i całej rodziny" - brzmi wpis Donalda Tuska. "Będziemy pamiętać o Pańskim Ojcu i jego pracy dla naszej Ojczyzny" - dodał były premier RP.

Rzecznik rządu Piotr Mueller przypomniał, że Kornel Morawiecki był marszałkiem seniorem Sejmu RP i kawalerem Orderu Orła Białego. "Człowiek, który całe życie poświęcił walce o wolną Polskę. Prosimy o modlitwę w tej trudnej chwili" - zaapelował.

d1sfvpp

"Najgłębsze wyrazy współczucia dla premiera Mateusza Morawieckiego" - napisał Krzysztof Brejza z PO.

Tomasz Rzymkowski z PiS podkreślił, że miał przyjemność znać Kornela Morawieckiego osobiście. "Był niezwykle empatyczną osobą i wielkim polskim patriotą" - zaznaczył.

"Bardzo smutna wiadomość" - napisała Magdalena Adamowicz, europosłanka PO. "Zmarł Kornel Morawiecki. Wyrazy współczucia dla Pana Premiera Morawieckiego i całej rodziny. Łączę się z Wami w bólu" - podkreśliła.

"Gdy widziałem go ostatni raz, mówił, że chciałby jeszcze kilka lat pożyć" - przyznał Przemysław Wipler. "Miał wiele planów, pomysłów, marzeń. Pomyślałem, że chciałbym mieć tyle energii i marzeń co on - nie w jego wieku, ale teraz" - dodał były poseł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1sfvpp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d1sfvpp
Więcej tematów