Trwa ładowanie...
d2e7gyy
IAR

Korea Południowa: elektrownie nie są zagrożone

Władze Korei Południowej uspokajają - elektrownie jądrowe w tym kraju nie są zagrożone. W ostatnich tygodniach hakerzy upublicznili wykradzione z serwerów operatora elektrowni pliki, w których znajdowały się między innymi plany infrastruktury jądrowej.
Share
Korea Południowa: elektrownie nie są zagrożone
Źródło: AFP, Fot: Getty Images North America / Jeff Fusco
d2e7gyy

Operator 23 elektrowni jądrowych - firma Korea Hydro & Nuclear Power - zapewnia teraz, że żadne informacje upublicznione w internecie nie były sklasyfikowane jako "tajne". Zdaniem szefa koncernu, ich ujawnienie nie będzie miało żadnego wpływu na funkcjonowanie elektrowni.

Jak poinformowano, instalacje kontroli elektrowni jądrowych w Korei Południowej pracują w systemie zamkniętym, co uniemożliwia zdalny dostęp do nich. Mimo to fakt włamania na serwery tak ważnej dla bezpieczeństwa kraju firmy prezydent Korei Południowej uznała za"poważną sytuację".

Południowokoreańscy śledczy ustalili, że przy włamaniu użyto adresów IP komputerów znajdujących się w chińskim mieście Shenyang. Korea Południowa zwróciła się już z prośbą do Chin o pomoc w śledztwie. Shenyang położony jest w pobliżu granicy z Koreą Północną. Władze Południa nie wykluczają, że to właśnie komunistyczna Północ jest odpowiedzialna za ostatnie ataki.

d2e7gyy

Podziel się opinią

Share
d2e7gyy
d2e7gyy
Więcej tematów