WP

Kontrowersyjne zdjęcie szefa MSZ. Resort przeprosił

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapozował do zdjęcia z Angeliką Jarosławską. To kobieta znana nie tylko z promowania polskiej produkcji "Dywizjon 303", lecz także kontrowersyjnego wyjazdu na forum jałtańskie na okupowanym Krymie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Angelika Jarosławska to kontrowersyjna postać
Angelika Jarosławska to kontrowersyjna postać (East News, Fot: Pawel Skraba/REPORTER)
WP

- Jest to zdjęcie niefortunne. Jeśli kogokolwiek uraziło, to chciałabym przeprosić - powiedziała w rozmowie z RMF FM rzeczniczka ministra spraw zagranicznych Ewa Suwara.

Przyznała, że zdjęcie, ktore zrobiono podczas bankietu w Lublanie w trakcie Szczytu Trójmorza, nie powinno nigdy powstać. Jacek Czaputowicz zapozował na nim z Angeliką Jarosławską.

WP

Jak przypomina stacja, kobieta podczas organizowanego rok temu przez Kreml forum gospodarczego na Krymie twierdziła, że reprezentuje Polskę. - Pani pretenduje, aspiruje do reprezentowania stanowiska Ministerstwa Spraw Zagranicznych, do czego nie jest uprawniona - zapewniła Suwara.

Współpracownik Jarosławskiej stwierdził, że w trakcie szczytu w Lublanie szef MSZ podziękował jej za "wkład w rozwój Trójmorza i pokój na Ukrainie". Resort zdementował tę informację.

Źródło: RMF FM

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP