Trwa ładowanie...
22-09-2014 10:37

"Kommiersant": nowy rząd RP będzie powściągliwy w sprawie Ukrainy

Sądząc po pierwszych wypowiedziach premier Ewy Kopacz, Warszawa zamierza zająć bardziej powściągliwe stanowisko w sprawie kryzysu na Ukrainie - pisze dziennik "Kommiersant", informując o powołaniu nowego rządu RP.

"Kommiersant": nowy rząd RP będzie powściągliwy w sprawie UkrainyŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d3plrkf
d3plrkf

Rosyjska gazeta podkreśla, że dzięki dobrym wynikom Platformy Obywatelskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego większość ministrów z koalicyjnego gabinetu PO i Polskiego Stronnictwa Ludowego zachowało teki.

Zaskakujący wybór Schetyny

Niespodzianką w ocenie "Kommiersanta" jest powierzenie funkcji ministra spraw zagranicznych Grzegorzowi Schetynie, byłemu marszałkowi Sejmu i szefowi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, a obecnie przewodniczącemu parlamentarnej komisji spraw zagranicznych.

Powołując się na ekspertów, moskiewski dziennik informuje, że "Schetyna jest dobrym organizatorem i doświadczonym graczem politycznym". "W przeszłości był jednym z najpopularniejszych polityków PO, jednak na pewien czas został odsunięty w cień przez Donalda Tuska" - zauważa "Kommiersant".

Według dziennika "wymiana (Radosława) Sikorskiego na Schetynę jest sygnałem, że Warszawa zamierza zajmować bardziej powściągliwe stanowisko w sprawie Ukrainy". Gazeta ocenia, że nowy szef polskiego MSZ, "choć był w Kijowie w składzie delegacji parlamentarnej, to jednak nie ma realnego doświadczenia w sprawach międzynarodowych".

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
d3plrkf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3plrkf
Więcej tematów