Trwa ładowanie...
d3oafu7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kolejny atak francuskiego lotnictwa na cele IS w Syrii

Francuskie lotnictwo przeprowadziło we wtorek wieczorem trzeci w ciągu ostatnich 48 godzin atak na cele dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS) w mieście Ar-Rakka w północnej Syrii - poinformowało w komunikacie ministerstwo obrony Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Francuskie myśliwce
Francuskie myśliwce (PAP/EPA)
d3oafu7

Dziesięć myśliwców wielozadaniowych typu Rafale i Mirage 2000 zbombardowało dwa centra dowodzenia dżihadystów w Ar-Rakce, samozwańczej stolicy Państwa Islamskiego. Maszyny wystartowały z baz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Jordanii.

- W ciągu 48 godzin trzy naloty pomogły zniszczyć sześć ważnych obiektów kontrolowanych przez Daesz (arabski akronim IS) - podał francuski resort obrony.

Kilka godzin wcześniej w wywiadzie dla stacji telewizyjnej TF1 minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian zapowiedział intensyfikację nalotów w kolejnych dniach, w tym dzięki skierowaniu do wschodniego rejonu Morza Śródziemnego flagowego okrętu francuskiej marynarki wojennej, lotniskowca o napędzie atomowym "Charles de Gaulle".

Po piątkowych zamachach w Paryżu, w których zginęło co najmniej 129 osób i do których przyznało się Państwo Islamskie, prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział "bezlitosny odwet".

d3oafu7

Podziel się opinią

Share

d3oafu7

d3oafu7
Więcej tematów