Trwa ładowanie...
d2by913
IAR

Kolejni żołnierze francuscy oskarżeni o pedofilię w czasie misji

Kolejni dwaj żołnierze francuscy zostali oskarżeni o pedofilię w trakcie pełnienia misji pokojowej. Miało by do tego dojść w Burkinie Faso.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od czasu zamachów dodatkowe oddziały francuskiego wojska i policji chronią "najbardziej wrażliwe miejsca" w kraju
Od czasu zamachów dodatkowe oddziały francuskiego wojska i policji chronią "najbardziej wrażliwe miejsca" w kraju (AFP, Fot: Philippe Huguen)
d2by913

Sąd w Paryżu otworzył w tej sprawie dochodzenie po tym jak Ministerstwo Obrony poinformowało wymiar sprawiedliwości o możliwości popełnienia przestępstwa przez żołnierzy. Obydwaj zostali na czas śledztwa zawieszeni w wykonywaniu obowiązków wojskowych. Według źródeł ministerialnych mieliby się oni dopuścić aktów o charakterze seksualnym wobec dwojga dzieci.

W Burkinie Faso, w ramach misji pokojowej, stacjonuje kontyngent francuski w sile 220-stu ludzi. Ich zadaniem jest udział w operacjach antyterrorystycznych przeprowadzanych na wielką skalę w Mali i w Czadzie. Skandal jaki wybuchł jest drugą taką aferą z udziałem francuskich wojskowych w ciągu dwóch miesięcy.

Przeciwko 14 - stu żołnierzom francuskim stacjonującym w Republice Środkowoafrykańskiej wysunięto oskarżenie o wykorzystywanie seksualne dzieci w wieku od 9-ciu do 13-stu lat w zamian za żywność.

d2by913

Podziel się opinią

Share
d2by913
d2by913
Więcej tematów