Trwa ładowanie...
dlc0wtr

Kolejna inwestycja w Bytomiu. Powstanie zielone osiedle

Bytom doczeka się nowego zielonego osiedla. Przy ul. Nowej w Bytomiu-Miechowicach powstaną zarówno mieszkania na wynajem, jak i do sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna inwestycja w Bytomiu. Powstanie zielone osiedle
(www.tbsbytom.pl)
dlc0wtr

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Bytom stworzy osiedle Zalesie. Docelowo będzie obejmować trzy budynki, każdy po pięć pięter, z piwnicą i płaskim dachem. Według planów mają się tam znajdować 64 mieszkania.

Póki co jednak ogłoszony zostanie przetarg na budowę pierwszego z bloków. Na pierwszym etapie prac mają powstać dwa budynki: jeden typu A (20 mieszkań, winda) i jeden typu B (24 mieszkania, ostatnia kondygnacja dwupoziomowa). Lokale, które powstaną na tym etapie mają być przeznaczone do wynajmu.

W późniejszym czasie przewidziana jest budowa trzeciego bloku, typu A. Tam lokale mają być przeznaczone do sprzedaży.

Inwestor zapewnia, że w okolicy mieszkań będą trawniki, klomby i place zabaw. Ponadto na każde mieszkanie przypadać będzie jedno miejsce parkingowe - obok bloków ma powstać parking na 65 samochodów.

Do momentu rozstrzygnięcia przetargu nie wiadomo kiedy zaczną się prace, ani kiedy mieszkania zostaną oddane do użytku. Ostatecznym terminem zakończenia budowy jest jednak marzec 2016 r.

dlc0wtr

Podziel się opinią

Share
dlc0wtr
dlc0wtr
Więcej tematów