Trwa ładowanie...
df4hti0

Kolejna edycja "Choinki pod oknem papieskim". Będą utrudnienia w ruchu w centrum Krakowa

• Będą utrudnienia w centrum miasta
• "Choinka pod oknem papieskim" od soboty w Krakowie
• Zmieni się miejsce tradycyjnego drzewka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejna edycja "Choinki pod oknem papieskim". Będą utrudnienia w ruchu w centrum Krakowa
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
df4hti0

W sobotę o godz. 16.00 już po raz dziewiąty odbędzie się uroczystość zapalenia światełek na Choince pod Oknem Papieskim. Tegoroczna edycja odbędzie się na dziedzińcu Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie, z tego powodu należy spodziewać się utrudnień w ruchu w centrum miasta.

Jak zapowiadają organizatorzy, w tym roku zmieni się nieco formuła "Choinki pod Oknem Papieskim". Dotychczas drzewo iglaste, świerk lub jodła, było przywożone przez leśników, parafie lub inne organizacje i osadzane przed oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Choinkę przystrajano, a następnie przed świętami Bożego Narodzenia, podczas specjalnej uroczystości i w asyście dzieci, ks. kardynał Stanisław Dziwisz zapalał na niej światełka i składał życzenia świąteczne. Na miejscu pojawiał się także św. Mikołaj ze swoim orszakiem aniołów, harcerze przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju, dzieci otrzymywały prezenty, na scenie panowała atmosfera świątecznego oczekiwania.

W tym roku drzewem świątecznym będzie świerk rosnący obok pomnika Jana Pawła II na skwerze dziedzińca Domu Biskupów Krakowskich.

df4hti0

- Sadzonka została podarowana księdzu kardynałowi Franciszkowi Macharskiemu z okazji Świąt Bożego Narodzenia w grudniu 1995 roku przez leśników. Drzewo zostało posadzone na dziedzińcu i po 20 latach osiągnęło rozmiar pozwalający na wykorzystanie go w celach świątecznych. To ważne, bowiem choinka sprawia wielką radość dzieciom, które oczekują by była "kolorowa, wysoka i oczywiście... najładniejsza" w Krakowie - mówi Wojciech Mróz, koordynator wydarzenia.

W uroczystości zapalenia światełek na Choince Pod Oknem Papieskim wezmą udział dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowo-wychowawczych, krakowskie rodziny oraz wielu turystów.

df4hti0

Podziel się opinią

Share
df4hti0
df4hti0
Więcej tematów