Trwa ładowanie...

Kolejką do Konstancina? To możliwe!

Wczoraj na tej trasie pojechało 240 pasażerów. To pierwszy krok do uruchomienia regularnych przewozów?

Kolejką do Konstancina? To możliwe!
d3c2t3c
d3c2t3c

Kolejką do Konstancina-Jeziorny? Z okazji Dni Transportu Publicznego, Stowarzyszenie Sympatyków Komunikacji Szynowej we współpracy z Kolejami Mazowieckimi zorganizowały promocyjny przejazd pociągami specjalnymi do Konstancina-Jeziorny. Stowarzyszenie informuje, że* ten jednorazowy przejazd do Konstancina to pierwszy krok do uruchomienia regularnych przewozów do podwarszawskiego miasteczka.*

Organizatorzy chcieli pokazać, że linię na Siekierki można wykorzystać dla potrzeb przewozów pasażerskich. Skróciłoby to czas przejazdu z Konstancina i Piaseczna do Warszawy.

Podczas przejazdu w środku pociągu odbyła się debata z udziałem Wiesława Raboszuka (Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego), Wiesława Witka (Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego), Dariusza Grajdy (Wiceprezesa Kolei Mazowieckich), Ludwika Rakowskiego (Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego). Ustalono tam, że przejazdy pasażerskie do Konstancina-Jeziorny są możliwe technicznie. Zaplanowano kolejna spotkania w celu omówienia tego tematu.

d3c2t3c
d3c2t3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c2t3c
Więcej tematów