Trwa ładowanie...

Kolarski wyścig amatorów w Wilanowie. Wiele ulic wyłączonych z ruchu

Szosowy wyścig kolarski dla amatorów odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Kolarski wyścig amatorów w Wilanowie. Wiele ulic wyłączonych z ruchu
d3ra9s5
d3ra9s5

W sobotę i niedzielę (28 i 29 maja) wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowym związane z wyścigiem kolarskim Colnago Lang Team Race. Warszawski Wilanów będzie gospodarzem drugiej w tym roku edycji Colnago Lang Team Race. Szosowy wyścig kolarski dla amatorów odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na starcie pojawi się wiele gwiazd sprzed lat, między innymi Czesław Lang i Krzysztof Sujka.

Miasteczko Colnago Lang Team Race w Warszawie powstanie tuż obok Pałacu w Wilanowie. Stamtąd kolarze wyruszą na trasę wyścigu. W większości prowadzi ona po odkrytych terenach, jest płaska, szybka, ale wymagająca technicznie. Po długim dojeździe do Konstancina kolarze będą mieli do pokonania rundy liczące 21 kilometrów. Do wyboru są dwa dystanse – Mini (47 km) oraz Maxi (89 km). Na krótszym mogą startować urodzeni w 2000 roku i starsi, dłuższy przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Na każdym z dystansów walka odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych wśród mężczyzn oraz w czterech kategoriach wśród kobiet.

- Kilka lat temu obserwowaliśmy niezwykłą popularność rowerów górskich, teraz coraz częściej do głosu dochodzi kolarstwo szosowe. Stąd nasz pomysł na cykl wyścigów dla amatorów. Ubiegły sezon pokazał, że idea jest trafiona. W ostatni weekend w Gdańsku pojawiło się 500 kolarzy. Myślę, że w Warszawie będzie podobnie, bo trasa w Wilanowie jest niezwykle atrakcyjna – mówi Czesław Lang, który jest nie tylko dyrektorem generalnym zawodów, ale również ich stałym uczestnikiem. - Po latach przerwy w regularnym uprawianiu sportu wróciłem do treningów. Zmieniłem dietę na wegańską i chciałem sprawdzić jak to wpłynie na kondycję. Teraz czuję się na rowerze, jakbym miał dwadzieścia lat – dodaje Lang.

Utrudnienia związane z trasą przejazdu

Warszawski odcinek przebiega ulicami Przyczółkową, Rosochatą i Wiechy. Już od soboty, 28 maja ok. godz. 4.00, wyłączone ruchu będą ulice S. Cendrowskiego oraz S. Kostki Potockiego od S. Cendrowskiego do Wiertniczej. Nie będzie można parkować na wszystkich miejscach łącznie z zatokami i parkingami przyległymi do ulic S. Kostki Potockiego. W niedzielę, 29 maja ok. godz. 4.00 wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia (w kierunku centrum) ulicy Wiertniczej i Przyczółkowej pomiędzy S. Cendrowskiego a Obornicką. Wschodnia jednia ulicy Przyczółkowej na odcinku od Z. Vogla do S. Cendrowskiego zostanie zawężona do jednego pasa. Na skrzyżowaniu al. Wilanowską możliwy będzie jedynie skręt w lewo w al. Wilanowską, natomiast jadący al. Wilanowską od strony ul. Jana III Sobieskiego będą mieli nakaz skrętu w prawo w Przyczółkową (w kierunku granicy miasta). Objazdy poprowadzone będą al. Wilanowską, ul. Jana III Sobieskiego i Nałęczowską. W czasie trwania wyścigu, w godz. 11:00-15:00 czasowo będą zamykane fragmenty ulic
znajdujących się na trasie zawodów. W momencie startu i finiszu Policja wyłączy operacyjnie skrzyżowania ul. Przyczółkowej z Ł. Drewny, Europejską i Z. Vogla. Normalny ruch na zamknięte ulice powróci ok. godz. 20.00.

Źródło: (langteamrace.pl/infoulice.um.warszawa.pl/WawaLove.pl)

d3ra9s5
d3ra9s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ra9s5
Więcej tematów