Trwa ładowanie...
d193v00

Kokoszki i Jasień odzyskały połączenie autobusowe z gdańskim Śródmieściem

Mieszkańcy gdańskich Kokoszek oraz Jasienia znowu mają ułatwiony dostęp do Śródmieścia. W efekcie nacisków mieszkańców przywrócono bowiem wcześniejszy rozkład jazdy autobusów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kokoszki i Jasień odzyskały połączenie autobusowe z gdańskim Śródmieściem
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d193v00

- Trasa linii 167 zostanie wydłużona, ale ze względu na ograniczony budżet, musimy zmniejszyć częstotliwość kursów. Na trasie od Jasienia do centrum Gdańska z komunikacji miejskiej korzysta duża liczba pasażerów. Dlatego zdecydowaliśmy o uruchomieniu linii 161 jako uzupełnienie linii 167 - mówi Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora gdańskiego ZTM.

W praktyce oznacza to, że autobusy kursujące według rozkładów 167 i 267, wrócą na swoją starą trasę, ulicą Kartuską w kierunku Śródmieścia. Dodatkowo uruchomiona została nowa linia 161. Połączenie jest dedykowane przede wszystkim osobom pracującym oraz uczniom, dlatego działać będzie od poniedziałku do piątku. Jej przebieg jest następujący: Jasień Pólnicy - ul. Kartuska - Dworzec PKS. Nie będą zajeżdżać na Pętlę Siedlce.

Zmiany są efektem protestów prowadzonych przez mieszkańców dzielnic Kokoszki oraz Jasień. W mediach społecznościowych pojawił się nawet specjalny profil o nazwie "NIE dla zmiany trasy autobusów 167/168". Został on polubiony przez ponad dwa tysiące osób.

Problem pojawił się wraz z uruchomieniem nowej linii tramwajowej na Morenę i otwarciem we wrześniu węzła przesiadkowego w Siedlcach. W związku z tym gdański ZTM podjął decyzję o skróceniu tras części autobusów.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d193v00

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d193v00

d193v00
Więcej tematów