ycipk-ei0x5e
ycipk-ei0x5e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Kobiety na falach": edukacja a nie aborcja

Reprezentująca holenderską fundację "Kobiety
na falach" Margaret Moore powiedziała, że celem
pływającej kliniki aborcyjnej, która chce przypłynąć do Polski,
jest tylko promowanie wiedzy o sposobach zapobiegania ciąży. Poseł LPR Robert Strąk zapowiedział, że w ramach akcji
protestacyjnej sympatycy Ligi będą fotografować kobiety
zamierzające udać się na statek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-ei0x5e

"Nie będziemy wykonywać aborcji, bo to jest przeciw polskiemu prawu. Taki temat w ogóle nie może być poruszany" - powiedziała dziennikarzom we Władysławowie Moore, która uzgadniała w miejscowym bosmanacie warunki wejścia jednostki do portu.

Pytana o powody przypłynięcia pływającej kliniki aborcyjnej do portu we Władysławowie, Moore podkreśliła, że zamiarem fundacji jest edukacja seksualna.

Do Władysławowa przyjechała też ponad 20-osobowa grupa działaczy Ligi Polskich Rodzin, na czele z wiceszefem klubu parlamentarnego tego ugrupowania Romanem Giertychem, sprzeciwiająca się przypłynięciu do Polski kliniki aborcyjnej.

ycipk-ei0x5e

Poseł LPR Robert Strąk zapowiedział, że w ramach akcji protestacyjnej sympatycy Ligi będą fotografować kobiety zamierzające udać się na statek. Ma to służyć jako materiał dowodowy na złamanie ustawy aborcyjnej. Parlamentarzysta ostrzegł, że działacze Ligi będą też w tej sytuacji wzywać policję, aby zatrzymała załogę statku za "nakłanianie" do przestępstwa.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ei0x5e

ycipk-ei0x5e
ycipk-ei0x5e