Trwa ładowanie...

Kobiety będą strajkować przed Pałacem Prezydenckim 10 czerwca

Czy znów będzie gorąco na Krakowskim Przedmieściu?

Kobiety będą strajkować przed Pałacem Prezydenckim 10 czerwca
dp3uifv
dp3uifv

-*Stawiamy się w Warszawie, pod Pałacem Prezydenckim lub w okolicy, 10 czerwca 2017 r., na kontrmiesięcznicy organizowanej przez Obywateli RP - deklarują uczestniczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.*

Od ponad roku Obywatele RP organizują kontrmiesięcznicę 10. dnia każdego miesiąca. W ten sposób protestują przeciwko obchodom pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. W czerwcu do formacji ma dołączyć również Ogólnopolski Strajk Kobiet. * *

- Idziemy tam solidarnie z Angeliką Domańską i Elwirą Borowiec, organizatorkami Strajku Kobiet w Elblągu i Puławach, poturbowanymi 10 maja przez ludek smoleński za pokazanie białych róż i pomachanie flagą Strajku Kobiet przed nosem przemawiającego z drabinki szeregowego posła Jarosława - czytamy na Facebookowym wydarzeniu.

Strajk Kobiet to grupa organizatorek protestów w 150 miastach w Polsce 3 października 2016 r., które powstrzymały PiS przed zaostrzeniem ustawy antyaborcyjnej oraz inicjatorek Międzynarodowego Strajku Kobiet - sieci protestów, które odbyły się 8 Marca w 60 krajach świata. - Nie jesteśmy partią ani quasipartią polityczną i żadna nas nie reprezentuje, choć są takie, które usiłują udawać, że są nami lub przypisywać sobie nasze działania, pomysły i sukcesu - podkreślają działaczki.

dp3uifv

Miesięcznice co najmniej do 2020

Comiesięczne uroczystości związane z katastrofą smoleńską, tzw. miesięcznice, * zarejestrowano jako zgromadzenie cykliczne* na Krakowskim Przedmieściu aż do końca 2020 roku. Umożliwia to ustawa przyjęta przez PiS i zatwierdzona przez Trybunał Konstytucyjny.

Oznacza to, że przeciwnicy PiS i Jarosława Kaczyńskiego nie będą mogli rejestrować w tym miejscu swoich kontrmanifestacji. W środę, 10 maja ma odbyć się pierwsza "nielagalna" kontrmanifestacja przed Pałacem Prezydenckim. Organizuje ją nieformalna grupa "Obywatele RP", którzy piszą o sobie, że " łączy ich niezgoda na łamanie podstawowych konstytucyjnych zasad demokracji przez osoby sprawujące najwyższe urzędu w państwie". Opublikowali "Poradnik demonstranta" , w którym instruują, jak zachować się podczas protestu.

dp3uifv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp3uifv
Więcej tematów