Trwa ładowanie...

Kino Warszawa Fest. W Iluzjonie o sytuacji tradycyjnych warszawskich kin

Wystawa multimedialna, zwiedzanie kin od zaplecza, pokazy filmów i kronik, warsztaty tematyczne

Kino Warszawa Fest. W Iluzjonie o sytuacji tradycyjnych warszawskich kin
dn7pugo
dn7pugo

... *W dniach od 10 do 12 października zapraszamy wszystkich miłośników tradycyjnych warszawskich kin, fanów ich architektury i historii na niepowtarzalne wydarzenie kulturalne pod hasłem - Kino Warszawa Fest. *

Zobacz także: 1 października rusza sprzedaż biletów na Warsaw Film Festival! *
*
Jest to pierwsze wydarzenie w całości poświęcone przyszłości i przeszłości tradycyjnych kin stolicy.
Jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat tożsamości lokalnej przez pryzmat kinematografii i architektury. W programie znajdą się między innymi pokazy filmów o kinie („Cinema Paradiso", „Neon”, „Kocham kino”), wycieczki szlakiem kin obecnych i nieistniejących, rodzinne warsztaty twórcze, wystawa, dyskusja.

Odkryjemy przed wami nie tylko historię warszawskich przybytków X Muzy, lecz także zabierzemy w podróż szlakiem obiektów obecnych i nieobecnych – zachęcają organizatorzy z Fundacji Obserwatorium, która od trzech lat prowadzi projekt „W małym kinie”. – Dotychczas zajmowaliśmy się przede wszystkim badaniem sytuacji małych, działających kin w Polsce. Teraz skupiamy się na naszym mieście, w którym tylko w tym kwartale znika legendarna Femina, reaktywuje się Elektronik i pojawia nowe kameralne Kino na boku.

*Program projekcji znajdziecie tutaj . *

dn7pugo
dn7pugo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn7pugo
Więcej tematów