Trwa ładowanie...
d458hzq

Kilka tysięcy funtów za fikcyjny ślub

Nielegalni imigranci żenią się z Polkami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Fikcyjne małżeństwa umożliwiają im legalną pracę w Unii Europejskiej. Za małżeństwo kobiety dostają nawet po kilka tysięcy funtów - pisze "Życie Warszawy".
Share
Kilka tysięcy funtów za fikcyjny ślub
Źródło: Jupiterimages
d458hzq

To do pewnego stopnia tajemnica poliszynela. Taka praktyka była już wcześniej stosowana przez obywateli starych krajów Unii, więc dlaczego członkowie nowych mają tego nie robić - mówi konsul generalny RP w Londynie Janusz Wach.

Zgłaszają się do nas Polki składające wnioski o wydanie wyciągu zaświadczającego o zdolności do wejścia w związek małżeński - dodaje Hanna Zawisza, polski konsul w Londynie. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy znaczny wzrost liczby takich podań. Polki wychodzą za mąż głównie za obywateli spoza Unii. Najczęściej ich przyszli mężowie to obywatele Algierii, Turcji, byłej Jugosławii, Albanii, krajów afrykańskich - mówi.

Zarówno Wach, jak i Zawisza przyznają, że nie dysponują żadnymi oficjalnymi statystykami w tej sprawie. Nie mamy ani uprawnień, ani możliwości kontrolowania stanu zawartych związków- mówi Zawisza. Podkreśla, że nie sposób sprawdzić, która z Polek wnioskuje o wydanie dokumentów, gdyż wychodzi za mąż z miłości czy też dla pieniędzy. (PAP)

Więcej: Życie Warszawy - Polki na Wyspach zarabiają na fikcyjnych ślubach

d458hzq

Podziel się opinią

Share
d458hzq
d458hzq
Więcej tematów