Trwa ładowanie...
d13gv53
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kilka śmiertelnych ofiar strzelaniny na północny Szwajcarii

W strzelaninie, do której doszło w sobotę późnym wieczorem w kantonie Argowia w północnej Szwajcarii, zginęło pięć osób, w tym sprawca. Znał on swoje ofiary, a z niektórymi łączyły go powiązania rodzinne - podała policja, która mówi o "rodzinnej tragedii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Miejsce strzelaniny
Miejsce strzelaniny (PAP/EPA, Fot: ANTHONY ANEX)
d13gv53

Komendant policji Michael Leutpold oznajmił w niedzielę na konferencji prasowej, że to "ostateczny bilans" strzelaniny w 4,5-tysięcznej miejscowości Wuerenlingen. "Wykluczyliśmy trop terrorystyczny" - podkreślił, dodając, że w tle był zapewne spór rodzinny.

Wszystkie ofiary strzelaniny to Szwajcarzy. Według śledczych sprawcą był 36-letni mężczyzna, który następnie popełnił samobójstwo. Jego tożsamości nie ujawniono; wiadomo jedynie, że był żonaty i miał troje dzieci, ale z nimi nie mieszkał.

Sprawca najpierw zastrzelił dwóch mężczyzn w wieku 58 i 32 lat oraz 57-letnią kobietę. Według policji byli to teściowie i szwagier napastnika. Następnie przed sąsiednim domem zastrzelił 46-latka.

d13gv53

Sprawca był znany policji z powodu aktów przemocy, jakich się dopuszczał. W tym roku jego żona wraz z dziećmi znalazła schronienie w instytucji opiekuńczej w kantonie Schwyz, gdzie wszyscy mieszkali.

Wuerenlingen leży na północny zachód od Zurychu, niedaleko niemieckiej granicy.okolicy, w której doszło do strzelaniny znajdują się głównie domy jednorodzinne.

d13gv53

Podziel się opinią

Share

d13gv53

d13gv53
Więcej tematów