Trwa ładowanie...
d39j8e0
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kijów zbojkotuje paradę 9 maja w Moskwie

Przedstawiciele władz Ukrainy nie będą uczestniczyć w obchodach zakończenia drugiej wojny światowej, które odbędą się 9 maja w Moskwie - poinformował we wtorek rzecznik ukraińskiego MSZ Jewhen Perebyjnis.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kijów zbojkotuje paradę 9 maja w Moskwie
(freeimages.com)
d39j8e0

- Nikt z przedstawicieli ukraińskich władz nie może i nie będzie uczestniczył w obchodach w Moskwie w warunkach rosyjskiej agresji wobec Ukrainy - powiedział Perebyjnis na briefingu w Kijowie.

Według niego ukraińskie MSZ śledzi też doniesienia o możliwym udziale w uroczystościach w stolicy Rosji przedstawicieli innych państw.

- W związku z rosyjską agresją wobec Ukrainy taki udział będzie uznany przez Kijów za wyraz solidarności z agresorem, państwem, które - wbrew antynazistowskiej retoryce - na wszelkie sposoby promuje nazistowskie ruchy na swoim terytorium i jest ośrodkiem pielgrzymek neonazistów całego świata. Uważamy, że świętowanie Dnia Zwycięstwa w takim państwie trudno nazwać inaczej niż bluźnierstwem, toteż solidarność z agresorem może się odbić na naszych stosunkach z pewnymi krajami - podkreślił Perebyjnis.

d39j8e0

Kto przyjedzie do Moskwy?

W połowie marca szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow mówił, że udział w obchodach w Moskwie 9 maja potwierdziło dotąd 26 światowych przywódców. Są to głównie liderzy państw azjatyckich, a także szefowie UNESCO i Rady Europy. Spośród przywódców państw unijnych swą obecność potwierdził prezydent Czech Milosz Zeman. Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie będzie obecna podczas parady wojskowej 9 maja, natomiast następnego dnia w towarzystwie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza pod murem Kremla.

Zobacz również: "Wizyta Ewy Kopacz w Rosji niewskazana"

d39j8e0

Podziel się opinią

Share

d39j8e0

d39j8e0
Więcej tematów