Trwa ładowanie...
ddeoeja
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kerry przyleciał do Rosji na rozmowy z Putinem i Ławrowem. Będzie przełom?

Sekretarz stanu USA John Kerry przyleciał do Soczi, aby omówić z prezydentem Rosji Władimirem Putinem i szefem dyplomacji tego kraju Siergiejem Ławrowem konflikty na Ukrainie i w Syrii, a także problemy stosunków dwustronnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kerry przyleciał do Rosji na rozmowy z Putinem i Ławrowem. Będzie przełom?
(AFP)
ddeoeja

Jego pierwszym rozmówcą jest Ławrow, z którym szef dyplomacji USA spotyka się w hotelu Rodina. Ławrow przyjechał na rozmowy za kierownicą białej Pobiedy, samochodu produkowanego w dawnym ZSRR w latach 40. i 50.

Wcześniej dwaj ministrowie złożyli wieńce przed pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Soczi, którzy zginęli podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, jak w Rosji określa się tę część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (lata 1941-45).

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow potwierdził, że Putin przyjmie Kerry'ego.

ddeoeja

Wskutek aneksji Krymu, wspierania przez Moskwę separatystów w ukraińskim Donbasie i sankcji nałożonych na Rosję przez USA za jej agresywną politykę wobec Ukrainy stosunki rosyjsko-amerykańskie znajdują się w najgłębszym kryzysie od czasów zimnej wojny.

Mimo napięcia na linii Moskwa-Waszyngton szefowie dyplomacji dwóch krajów utrzymują stałe kontakty - osobiste i telefoniczne. Poprzednio widzieli się w marcu w szwajcarskiej Lozannie przy okazji rozmów na temat irańskiego programu atomowego. Przez telefon po raz ostatni konferowali 5 maja z inicjatywy Waszyngtonu. Głównym tematem rozmowy była sytuacja w Donbasie.

Podróż do Soczi jest pierwszą od dwóch lat wizytą Kerry'ego w Rosji. Stamtąd uda się on do Antalyi w Turcji na spotkanie szefów dyplomacji państw NATO.

Zobacz także - Jerzy Hoffman dla WP: Putin jak Hitler

ddeoeja

Podziel się opinią

Share

ddeoeja

ddeoeja
Więcej tematów