Trwa ładowanie...
db7i1ds

Katowice: ruszył nabór do programu Muzykogranty

• Do wygrania nawet 25 tys. złotych dofinansowania
• Na dofinansowanie mogą liczyć organizatorzy wydarzenia lub projektu
• Na wnioski organizatorzy czekają do 30 lipca tego roku
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katowice: ruszył nabór do programu Muzykogranty
(Wikipedia)
db7i1ds

Nawet 25 tys. zł dofinansowania na projekty muzyczne o charakterze non-profit można zdobyć w programie Muzykogranty, do którego nabór rozpoczął się w Katowicach.

- To realne wsparcie dla każdego, kto ma pomysł na oryginalny projekt z zakresu szeroko pojętej muzyki - powiedział w piątek dyrektor Katowice Miasto Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek Piotr Zaczkowski.

Na dofinansowanie mogą liczyć organizatorzy wydarzenia lub projektu, który promuje Katowice, odbędzie się w Katowicach lub jest skierowany do mieszkańców miasta. Mogą się zgłaszać zarówno organizacje pozarządowe, jak i osoby prywatne, a także firmy.

db7i1ds

Jak podkreślił dyrektor Zaczkowski, Muzykogranty to realizacja wytycznych, zawartych w dokumencie "Polityka rozwoju przemysłu muzycznego w Katowicach", przygotowanym na zlecenie Miasta Ogrodów przez cenionych na świecie ekspertów w dziedzinie muzycznych przemysłów kreatywnych z instytucji Sound Diplomacy.

W budżecie Miasta Ogrodów na Muzykogranty przeznaczona jest kwota 200 tys. zł. W tym roku odbędzie się tylko jeden nabór. Na wnioski organizatorzy czekają do 30 lipca tego roku.

Programem Muzykograntów Katowice wspierają muzyczne przemysły kreatywne związane z miastem. To jeden z ważnych projektów wynikających z członkostwa Katowic w Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie muzyki. Katowice otrzymały prestiżowy tytuł Miasta Muzyki UNESCO w grudniu 2015 r.

Muzykogranty są drugim projektem grantowym prowadzonym przez Miasto Ogrodów. Od kilku lat organizacje pozarządowe korzystają z programu Mikrograntów, z którego współfinansowane zostały liczne projekty społeczno-kulturalne, koncerty, spektakle, wystawy czy wydawnictwa płytowe lub książkowe.

db7i1ds

Podziel się opinią

Share
db7i1ds
db7i1ds
Więcej tematów