Trwa ładowanie...
d2oo79t

Katastrofa samolotu w Etiopii. Pilot prosił o zgodę na powrót

Pilot samolotu Ethiopian Airlines na krótko przed katastrofą miał problem techniczny. Prosił o zgodę na powrót na lotnisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na pokładzie Boeing 737 było 149 pasażerów i ośmiu członków załogi
Na pokładzie Boeing 737 było 149 pasażerów i ośmiu członków załogi (East News)
d2oo79t

Do katastrofy Boeinga 737 doszło w niedzielę, sześć minut po starcie maszyny z lotniska. Na pokładzie samolotu Ethiopian Airlines było 157 osób z 33 krajów. Nikt z pasażerów nie przeżył. Wśród ofiar było dwóch Polaków. Jedną z nich był pracownik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ambasada RP zapowiedziała już, że pomoże rodzinom ofiar z Polski.

Okazuje się, że po starcie pilot prosił o zgodę na powrót do bazy. - Miał problemy z systemem sterowania w samolocie, poprosił o zgodę na powrót do bazy - powiedział CNN Tewolde GebreMariam, szef Ethiopian Airlines. Pilot dostał zgodę na powrót. W tym momencie samolot zniknął z radarów - tłumaczył w CNN.

d2oo79t

Przypomnijmy, że samolot leciał z Addis Abeby do Nairobii. Maszynę odnaleziono w pobliżu miasta Debre Zeit (dawniej Bishoftu), 62 km na południowy wschód od stolicy Etiopii.

Niestety, jak się okazało, nikt nie przeżył katastrofy. Z wstępnych informacji wynika, że lecący samolotem pasażerowie byli obywatelami 33 różnych państw.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

d2oo79t

Zobacz także: Burza wokół karty LGBT. Jacek Sasin obruszony

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d2oo79t

Podziel się opinią

Share

d2oo79t

d2oo79t
Więcej tematów