WP
WP

Katastrofa kolejowa w Iranie. Co najmniej 36 zabitych

• Dwa pociągi pasażerskie zderzyły się w prowincji Semnan
• Wagony z ludźmi stanęły w ogniu
• Trwa akcja ratunkowa
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Co najmniej 36 osób zginęło w zderzeniu dwóch pociągów pasażerskich w prowincji Semnan, na północy Iranu - donosi Reuters. Służby ratunkowe informują, że liczba zabitych może wzrosnąć.

Wypadek wydarzył się w pobliżu stacji Haft-Khan w mieście Shahroud, około 400 km na wschód od Teheranu. - Cztery wagony zapaliły się. Strażacy starają się ugasić ogień - powiedział irańskiej telewizji państwowej rzecznik Czerwonego Półksiężyca w tym kraju Mostafa Mortazawi.

WP

Gubernator prowincji Semnan Mohammad Reza Khabbaz poinformował agencję Fars, że rannych zostało co najmniej 95 osób.

Władze nie wiedzą, ile osób podróżowało pociągami. - Wiadomo, że około 100 osób udało się uratować. Akcja ratunkowa jest utrudniona ze względu na teren, gdzie doszło do katastrofy - wyjaśnia Hasan Shokrollahi z Czerwonego Półksiężyca.

Przyczyny tragedii nie są jeszcze znane. - Pociąg jadący z miasta Tabriz do Mashhadu zatrzymał się z powodu usterki technicznej bądź "z powodu niskiej temperatury" kilka kilometrów przed dworcem w miejscowości Haft Khan w prowincji Semnan. W jego tył uderzył inny pociąg kursujący na trasach łączących miasta prowincji z Mashadem - wyjaśnił gubernator prowincji

WP

Jak zauważa PAP, lata sankcji na Iran nałożonych z powodu jego kontrowersyjnego programu nuklearnego odbiły się na fatalnym stanie infrastruktury tego kraju, w tym stanu dróg i sieci kolejowej.

Polub WP Wiadomości
WP
WP