Trwa ładowanie...
d10fc99

Kandydat do TK prof. Jakub Stelina rezygnuje z kandydowania do SN

- Wycofuję swoją kandydaturę do Sądu Najwyższego - zapowiedział profesor Jakub Stelina. Profesor Uniwersytetu Gdańskiego ubiegał się o zasiadanie w Izbie Pracy Sądu Najwyższego. We wtorek został zgłoszony przez Prawo i Sprawiedliwość na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakub Stelina: rezygnuję z kandydowania do SN
Jakub Stelina: rezygnuję z kandydowania do SN (PAP, Fot: Adam Warżawa)
d10fc99

Kandydat na sędziego Trybunału Konstytucyjnego był pytany przez reportera RMF FM, czy był zaskoczony propozycją PiS-u. Przyznał, że tak.

- Nie odtworzę teraz w pamięci, ale było to jakiś czas temu - odparł Stelina dopytywany, kiedy tę propozycję otrzymał.

Wcześniej dziennikarz RMF FM dotarł do informacji, że prof. Jakub Stelina kandyduje do Izby Pracy i Ubezpieczeń Sądu Najwyższego. Głosowanie nad jego kandydaturą miało się odbyć zaledwie pół godziny po tym, jak okazało się, że PiS chce, by został sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

d10fc99

Zobacz także: Nowy kandydat PiS do TK. Chce być też sędzią SN

"Kandydatury z KRS nie wycofał. Ciekawe, czy ktoś to wszystko ogarnia?" - napisał na Twitterze dziennikarz RMF FM. Wcześniej na jego koncie można było przeczytać, że posłowie PiS, którzy podpisali się pod listą poparcia, nie znają nazwiska kandydata. W momencie zbierania podpisów sam Stelina również miał nie wiedzieć, że jest kandydatem do TK.

- Ja się wycofuję, oczywiście. Myślę, że dzisiaj - odparł przed posiedzeniem komisji prof. Stelina pytany o swoje kandydowanie do SN przez dziennikarza RMF FM.

d10fc99

Zobacz także: Komisja sprawiedliwości zaopiniowała pozytywnie prof. Jakuba Stelina na sędziego TK

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała kandydaturę Stelina. Za - głosowało 13 posłów, przeciwko - 10.

Prawdopodobnie jeszcze w czwartek wieczorem - tak wynika z harmonogramu Sejmu - posłowie podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie.

Prof. Jakub Stelina kierował wydziałem Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. Podał się do dymisji, gdy członkowie jego katedry chcieli podjąć uchwałę ws. reformy sądownictwa. W środę okazało się, że PiS wycofał poparcie dla kandydatury Roberta Jastrzębskiego. Ekspert Biura Analiz Sejmowych został zgłoszony po niespodziewanym wycofaniu kandydatury Elżbiety Chojny-Duch.

Źródło: rmf24.pl

d10fc99

Podziel się opinią

Share
d10fc99
d10fc99
Więcej tematów