Trwa ładowanie...

Kamiński: Jarosław Kaczyński przestraszył się tych wyborów

Nie bądźmy "Pewexami" i nie mieszajmy dwóch porządków walutowych. Czym innym jest Rada Krajowa, a czym innym wyreżyserowana za duże pieniądze konwencja propagandowa - stwierdził w "Jeden na jeden" w TVN24 Michał Kamiński, sekretarz stanu w kancelarii premier Ewy Kopacz, mówiąc o zapoczątkowanej przez Andrzeja Dudę kampanii prezydenckiej.

Share
Kamiński: Jarosław Kaczyński przestraszył się tych wyborów
Źródło: PAP, Fot: Jakub Kamiński
d2qh0wg

Zdaniem polityka PO Jarosław Kaczyński „przestraszył się”, że nie miałby szans w wyścigu o fotel prezydenta, gdyby sam kandydował. Michał Kamiński odniósł się też do sytuacji w polskim górnictwie. - Premier nie zwalnia ani nie powołuje prezesów spółek giełdowych. Związki zawodowe nie powinny odwoływać prezesów spółek. Premier w tej sprawie nie interweniuje, bo szanuje prawo - zaznaczył. Jednocześnie przyznał, że rozwiązanie pierwszego kryzysu górniczego przez Ewę Kopacz świadczy o „dużej sile politycznej”.

Michał Kamiński odniósł się też do relacji polsko-rosyjskich. Zaznaczył, że rząd Donalda Tuska i obecna ekipa prowadzi politykę nieradykalizowania stosunków z Rosją. - W sytuacji, gdy ze strony Rosji zagrożenie jest realne, a nie wydumane, to ta ekipa jest wiarygodna - stwierdził Kamiński.

d2qh0wg

Mówiąc z kolei o konwencji antyprzemocowej stwierdził, że nie łamie ona zapisów polskiej Konstytucji i polskiego prawa. - To nie jest groźna konwencja, ja nie widzę w niej groźby. Gdybym był w Sejmie poparłbym ją - powiedział.

Zobacz także: Adam Jarubas wzywa do debaty Andrzeja Dudę

d2qh0wg

Podziel się opinią

Share
d2qh0wg
d2qh0wg
Więcej tematów