Trwa ładowanie...
ds3wprq

Kamienica Mariana Banasia. Policja interweniowała 30 razy

Marian Banaś twierdzi, że nie wiedział, że w jego kamienicy działał hotel na godziny. Teraz okazuje się, że policja interweniowała tam wiele razy. Co więcej, otrzymała kilkanaście zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.
Share
Według posła Roberta Kropiwnickiego Marian Banaś musiał wiedzieć o tym, co dzieje się w jego kamienicy
Według posła Roberta Kropiwnickiego Marian Banaś musiał wiedzieć o tym, co dzieje się w jego kamienicyŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
ds3wprq

Krakowscy policjanci dobrze znali kamienicę przy ulicy Krasickiego 24, która należała do szefa NIK Mariana Banasia i w której działał hotel na godziny. Jak podaje Onet, interweniowali tam 30 razy.

To nie wszystko policja otrzymała też 12 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa lub wykroczenia. Pięć z nich zakończyło się skierowaniem do sądu aktu oskarżenia. Statystyki poznali posłowie Jan Grabiec i Robert Kropiwnicki, którzy złożyli interpelację w sprawie.

- Zadaliśmy kilka pytań. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy i jakie działania podejmowała policja w tym miejscu oraz jak zakończyły się poszczególne policyjne interwencje. Zapytaliśmy o okres ostatnich pięciu lat. Pan komendant podał nam liczbę policyjnych interwencji oraz poinformował, ile spraw jest w prokuraturze - powiedział Kropiwnicki.

ds3wprq

Zobacz też: Tomasz Grodzki zdziwiony zachowaniem rządzących. Mówi o Oldze Tokarczuk i Viki Gabor

Jego zdaniem Banaś musiał wiedzieć o tym, co dzieje się w kamienicy, choć sam temu zaprzecza. - Nie wyobrażam sobie, aby nikt o tych sytuacjach go nie informował. Policja musiała sprawdzić, kto jest właścicielem kamienicy, to przecież standardowa procedura - dodał Kropiwnicki.

Źródło: Onet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ds3wprq

Podziel się opinią

Share
ds3wprq
ds3wprq
Więcej tematów