Trwa ładowanie...
d2kzwql

Kacper Płażyński

Najnowsze informacje
3.1
(35 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Partie:
d2kzwql
PAP Baza Zdjęć Archiwum
Źródło: PAP Baza Zdjęć Archiwum

Kacper Płażyński to polski prawnik i polityk prawicowy.

Kacper Płażyński – wykształcenie

Kacper Płażyński urodził się w 1989 roku w Gdańsku. Zdobył wykształcenie na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Przez cztery lata współpracował z różnymi podmiotami gospodarczymi w zakresie obsługi prawniczej. W 2017 roku objął jedno z kierowniczych stanowisk w spółce energetycznej Energa. W związku z tym został wypisany z listy prawników praktykujących.

Kacper Płażyński – życie prywatne

Ojcem Kacpra Płażyńskiego był poseł Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości Maciej Płażyński, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Kacper Płażyński – kariera polityczna

Jako polityk PiS Kacper Płażyński funkcjonuje w polskiej polityce od 2015 roku. Dołączył do partii zaraz po wygranych przez nią wyborach parlamentarnych, które odbyły się w tym samym roku. Działalność polityczna Kapra Płażyńskiego opierała się głównie na inicjatywach lokalnych. W Gdańsku zasłynął jako osoba, za sprawą której zostały zniesione opłaty parkingowe w dzielnicy Brzeźno. Głośno krytykował również politykę prezydenta miasta, Pawła Adamowicza.

Kacper Płażyński w wyborach samorządowych 2018 na stanowisko prezydenta Gdańska

W kwietniu 2018 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, przedstawił Kacpra Płażyńskiego jako oficjalnego kandydata ugrupowania w wyborach samorządowych 2018 na stanowisko prezydenta Gdańska.

W sierpniu solidna ”Jedynka” na liście partii (Kacper Płażyński) przedstawiła swoje hasło wyborcze, które brzmi ”Gdańsk naszych marzeń”. Kandydat na stanowisko prezydenta miasta stwierdził, że przygotował oddzielne program wyborcze dla poszczególnych dzielnic Gdańska. Przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy pragnie podnieść rolę rad dzielnic i ich siłę sprawczą. A wcześniej Kacper Płażyński miasto przemierzał przez dwa miesiące w ramach swojej akcji ”Gdańsk jest dla wszystkich”.

Główni przeciwnicy Kacpra Płażyńskiego w walce o stanowisko prezydenta Gdańska to:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kzwql
d2kzwql
d2kzwql
Więcej tematów
d2kzwql