WP

Kacper Płażyński - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Kacper Płażyński jest kandydatem na stanowisko prezydenta Gdańska PAP Baza Zdjęć Archiwum
Podziel się
WP

Kacper Płażyński to polski prawnik i polityk prawicowy.

Kacper Płażyński – wykształcenie

Kacper Płażyński urodził się w 1989 roku w Gdańsku. Zdobył wykształcenie na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Przez cztery lata współpracował z różnymi podmiotami gospodarczymi w zakresie obsługi prawniczej. W 2017 roku objął jedno z kierowniczych stanowisk w spółce energetycznej Energa. W związku z tym został wypisany z listy prawników praktykujących.

Kacper Płażyński – kariera polityczna

Jako polityk PiS Kacper Płażyński funkcjonuje w polskiej polityce od 2015 roku. Dołączył do partii zaraz po wygranych przez nią wyborach parlamentarnych, które odbyły się w tym samym roku. Działalność polityczna Kapra Płażyńskiego opierała się głównie na inicjatywach lokalnych. W Gdańsku zasłynął jako osoba za sprawą, której zostały zniesione opłaty parkingowe w dzielnicy Brzeźno. Głośno krytykował również politykę prezydenta miasta, Pawła Adamowicza.

WP

W kwietniu 2018 roku prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, przedstawił Kacpra Płażyńskiego jako oficjalnego kandydata ugrupowania w wyborach samorządowych 2018 na stanowisko prezydenta Gdańska.

Kacper Płażyński – życie prywatne

Ojcem Kacpra Płażyńskiego był poseł Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Płażyński, który zginął tragicznie w katastrofie smoleńskiej w 2010 roku.

Miejsce urodzenia

Gdańsk

Profesja

prawnik, polityk

Partie

PiS - Prawo i Sprawiedliwość (2015-obecnie, członek)

WP
WP