Trwa ładowanie...

PiS uderza we władze Gdańska dzień po wycieku maili ministra Dworczyka dotyczących Westerplatte i Aleksandry Dulkiewicz

Poseł Kacper Płażyński wraz z radnymi miasta z PiS zorganizowali w środę konferencję prasową na temat nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach.

Share
Konferencja prasowa posła Kacpra Płażyńskiego i gdańskich radnych z PiSKonferencja prasowa posła Kacpra Płażyńskiego i gdańskich radnych z PiSŹródło: WP, fot: Tomasz Waleński
d2swzhr

Na zorganizowanej przez lokalnych polityków z PiS konferencji prasowej poseł Kacper Płażyński wraz z radnymi Andrzejem Skibą i Przemysławem Majewskim mówili o nieprawidłowościach w Gdańskich Nieruchomościach.

Temat ten został podjęty po wczorajszym wycieku rzekomej korespondencji ministra Michała Dworczyka z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczącej Aleksandry Dulkiewicz i obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte.

Nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach

Nieprawidłowości w Gdańskich Nieruchomościach bada prokuratura. Sprawa dotyczy między innymi działań remontowych podejmowanych w latach 2016-2018. Miasto poinformowało, że większość dokumentów na ten temat, została przekazana prokuraturze. Politycy PiS nie ustają jednak w dociekaniu do nich.

d2swzhr

Zobacz też: Fala uchodźców dopiero nadejdzie? „Europa sobie nie radzi”

"Stajnia Augiasza" w Gdańsku

Na skierowane przez posła Płażyńskiego pismo w sprawie owych materiałów odpowiedział wiceprezydent miasta Piotr Grzelak. Poinformował on, że dokumenty nie mogą być udostępnione, gdyż znajdują się w prokuraturze. Poseł porównał tę sytuację do "Stajni Augiasza". - Dla nas to niepojęte, że w XXI wieku nie ma żadnego systemu elektronicznego ani żadnych kopii tych dokumentów - dziwił się poseł Płażyński.

Wedle przekazanych na konferencji ustaleń miasto nawiązało kontakt z prokuraturą w sprawie wykonania kopii owych materiałów, do czego finalnie jednak nie doszło. W związku, z czym miejscy radni zapowiedzieli wysłanie do Aleksandry Dulkiewicz interpelacji mającej wyjaśnić, dlaczego tak się stało.

d2swzhr

Wyciek maili ministra Dworczyka

Zarzuty polityków PiS wobec włodarzy miasta pojawiają się dzień po ujawnieniu przez media wspomnianej już korespondencji ministra Dworczyka z premierem Morawieckim. Poruszali oni w niej tematy związane z obchodami 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej na Westerplatte.

Ujawnione wiadomości dotyczyły również prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która jeszcze wczoraj wieczorem odniosła się do tych doniesień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2swzhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2swzhr
d2swzhr
Więcej tematów