Trwa ładowanie...

Już w ten weekend Noc Poezji

• 11 czerwca odbędzie się Noc Poezji
• Organizatorzy szykują ponad 50 wydarzeń związanych z poezją
• Impreza rozpocznie się o 11.00 w Bunkrze Sztuki

Share
Już w ten weekend Noc Poezji
Źródło: Fotolia
d3c2gss

Już po raz szósty w ramach Krakowskich Nocy odbędzie się Noc Poezji. W tym roku, w 125 rocznicę urodzin Tadeusza Peipera i 115 rocznicę urodzin Juliana Przybosia, jej motywem przewodnim będzie "funkcja poezji w życiu miasta i jego mieszkańców". Za punkt wyjściowy do dialogu posłuży natomiast manifest programowy Awangardy Krakowskiej (1922-1927) "Miasto. Masa. Maszyna" sformułowany przez jej lidera, Tadeusza Peipera.

Impreza rozpocznie się 11 czerwca. Przed południem, w Bunkrze Sztuki spotkamy się z autorem powieści graficznej Bolesławem Chromrym, a po południu w Massolit Book (przy ul Felicjanek) odbędą się "Warsztaty z wierszami zrozumiałymi samymi przez się" z udziałem Guy'a Bennetta.

d3c2gss

O godzinie 18.00 na Zakrzówku, Korporacja Ha!Art rozpocznie "Walkę o oddech". W nawiązaniu do przekonania Tadeusza Różewicza, że "Poezja jest walką o oddech", w trakcie spotkania na wolnym powietrzu kilkanaścioro twórców wygłosi wiersze o przyrodzie.

Głównym punktem programu Nocy Poezji jest spotkanie poetów w Pałacu Wielopolskich. O godzinie 17.00 w krakowskim Magistracie (Plac Wszystkich Świętych 3-4), w salach Dietla i Portretowej, przy wierszach spotkają się Marcin Baran, Wojciech Bonowicz, Leszek Aleksander Moczulski, Ryszard Krynicki i Jan Polkowski. Spotkanie poprowadzi Paweł Próchniak.

To jednak tylko mała część atrakcji, które czekają na uczestników imprezy. Organizatorzy planują ok. 50 różnych wydarzeń, a szczegółowy plan dostępny jest na stronie www.krakowskienoce.pl

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3c2gss

Podziel się opinią

Share
d3c2gss
d3c2gss
Więcej tematów