Trwa ładowanie...
d1nasmg

Juwenalia Gdańsk 2018. Mamy program

Cztery dni wypełnione po brzegi imprezami kulturalnymi, rozrywkowymi i sportowymi, a przede wszystkich - koncerty gwiazd. Samorządy sześciu uczelni zjednoczyły siły na tegoroczne Juwenalia w Gdańsku. Przedstawiamy szczegółowy program.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Główne wydarzenia Juwenaliów w Gdańsku odbędą się na Placu Zebrań Ludowych
Główne wydarzenia Juwenaliów w Gdańsku odbędą się na Placu Zebrań Ludowych (Agencja Gazeta, Fot: Przemysław Kozłowski)
d1nasmg

Juwenalia w Gdańsku potrwają do niedzieli 27 maja. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce, przygotowane z myślą nie tylko o studentach, ale - w równym stopniu - o wszystkich mieszkańcach Gdańska oraz gościach z innych miast.

- Cieszę się bardzo, że wszystkie uczelnie robią Juwenalia wspólnie, łączą zasoby. Juwenalia to ważne przedsięwzięcie kulturalno-integracyjne i rozrywkowe. Mam nadzieję, że studenci będą się dobrze bawić - komentuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Danzel i Ella Eyre Koncerty na Placu Zebrań Ludowych

Program Juwenaliów 2018 łączy w sobie wydarzenia na kampusach, w przestrzeniach publicznych miasta oraz główne obchody, które odbędą się na Placu Zebrań Ludowych. Łącznie zaplanowano 11 koncertów gwiazd zagranicznych oraz polskich, czyli 14 godzin muzyki. W piątek wystąpi między innymi Organek, Pezet, Danzel i Cleo. W sobotę będzie można się bawić przy muzyce Ella Eyre, Smolika/Keva Foxa, Kultu i O.S.T.R.

   gdansk.pl
(gdansk.pl)

W piątek na Targu Węglowym w ramach Święta Miasta odbędą się koncerty zespołów studenckich, które uczestniczą w eliminacjach przeglądu zespołów studenckich "Let's Play - Juwenalia Gdańskie". Do udziału zgłosiło się niemal 30 studenckich zespołów.

d1nasmg

Juwenalia Gdańsk 2018. Inne atrakcje

Poza koncertami, podczas Juwenaliów będzie można skorzystać z szeregu wydarzeń dodatkowych. Przy każdym z kampusów odbywać się będą imprezy uczelniane, specyfiką dostosowane do indywidualnego klimatu panującego na każdej z uczelni.

Poza tym odbędą się wydarzenia ogólne, takie jak:

- przekazanie kluczy do bram miasta przez Prezydenta Miasta Gdańska
- cykl wydarzeń w ramach studenckiego piątku (Strefy uczelniane, Wyścig Łóżek Szpitalnych, Bieg Koni Mechanicznych, "Zadyryguj nami", Wystawa pt. "Życie studenckie w Gdańsku")
- śniadanie na "trawie" - Chillout Day
- test wiedzy
- rywalizacja sportowa
- gra miejska

d1nasmg

W sobotę o godz. 14 z Targu Węglowego na Plac Zebrań Ludowych ruszy przemarsz studentów przez Gdańsk, który przypieczętuje wielki Pochód Studentów.

Źródła: gdansk.pl, trojmiasto.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bunt młodych przeciwko marszałkowi. "To skandaliczne i niedopuszczalne"

d1nasmg

Podziel się opinią

Share
d1nasmg
d1nasmg
Więcej tematów