Trwa ładowanie...

Jest śledztwo ws. alimentów Mateusza Kijowskiego

Prokuratura wzięła na celownik lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza Kijowskiego - powodem jest dług w wysokości ok. 230 tys. zł. Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, śledczy prowadzą postępowanie w sprawie uporczywego uchylania się od płacenia alimentów na dzieci.

Jest śledztwo ws. alimentów Mateusza KijowskiegoŹródło: PAP
d29cp8h
d29cp8h

Na obecnym etapie jest to postępowanie w sprawie, a nie przeciwko Mateuszowi Kijowskiemu. Prokuratura może jednak to zmienić. Czy tak zrobi i kiedy podejmie decyzję? - Co do zasady nie udzielamy informacji o planowanych czynnościach procesowych - informuje WP prokurator Michał Dziekański, rzecznik prasowy
Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Na decyzję wpływ ma to, czy dłużnik nie płaci alimentów w sposób zawiniony czy nie.

Postepowanie prowadzone jest z art. 209. § 1 Kodeksu karnego. A ten stanowi: "Kto uporczywie uchyla się od wykonania ciążącego na nim z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej lub innej osoby i przez to naraża ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Jeśli zatem Mateusz Kijowski usłyszy zarzuty, to grozić mu będą 2 lata więzienia.

d29cp8h

Jak dowiaduje się Wirtualna Polska, w tej sprawie dochodzenie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Postępowanie ws. możliwości popełnienia przestępstwa przez Mateusza Kijowskiego prowadzone jest od 20 lutego 2017 r. Wszczęte zostało po doniesieniu, które złożyła komornik przy Sądzie Rejonowym w Pruszkowie - Dorota Kozanecka.

Póki co nikomu w sprawie nie przedstawiono jeszcze zarzutu popełnienia przestępstwa uporczywego uchylania się od obowiązku alimentacyjnego. Prokuratura nie chce udzielać szczegółowych informacji na temat działań, jakie w tym śledztwie podjęli prokuratorzy.

Łączne zadłużenie wynosi ok. 230 tys. zł, na co składają się: zadłużenie wobec dzieci, wobec funduszu alimentacyjnego, koszty egzekucyjne i odsetki. Kijowski ma na trójkę swoich dzieci z poprzedniego związku płacić 2,1 tys. złotych miesięcznie, czyli 700 zł na każde dziecko.

d29cp8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29cp8h
Więcej tematów