Trwa ładowanie...
d8gwblj
d8gwblj

Jesienią ruszy remont mostu Jagiellońskiego

Do przetargu na remont mostu Jagiellońskiego we Wrocławiu zgłosiło się aż siedem firm. Według planów, prace na moście ruszą jesienią bieżącego roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8gwblj

Aż siedem firm zgłosiło się w organizowanym przez Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przetargu na remont południowego mostu Jagiellońskiego. Najniższa cenowo oferta to 5,1 mln zł. Komisja przetargowa w najbliższych dniach oceni ważność ofert złożonych w przetargu.

Remont południowego mostu Jagiellońskiego nad kanałem powodziowym Odry jest potrzebny ze względu na zły stan techniczny przeprawy. Prace mają objąć wymianę płyty pomostowej, która będzie zastąpiona konstrukcją żelbetową. Dodatkowo zostanie przeprowadzony remont przyczółków oraz zabezpieczeń przed korozją elementów stalowych konstrukcji mostu.

Prace przy remoncie przeprawy mają się rozpocząć w październiku bieżącego roku, tuż po zakończeniu prac przy ul. Wyszyńskiego. Niemal całość kosztów naprawy pokrywa Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta oraz w niewielkim stopniu Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Obecnie prowadzone są także prace przy przebudowie ul. Curie-Skłodowskiej i mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu. Zakończenie przebudowy jest planowane na jesień bieżącego roku, ale dla samochodów i tramwajów przejazd zostanie uruchomiony jeszcze w połowie sierpnia.

d8gwblj

Podziel się opinią

Share
d8gwblj
d8gwblj