Trwa ładowanie...
dy3cvhr

Jemen: 37 zabitych, 80 rannych w ataku na zakład w Al-Hudajdzie

Co najmniej 37 osób zginęło, a 80 zostało rannych w ataku na zakład mleczarski w Al-Hudajdzie na zachodzie Jemenu - poinformował gubernator prowincji o tej samej nazwie. Do ataku doszło w nocy z wtorku na środę, niejasne są jednak jego okoliczności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członek ruchu Huti
Członek ruchu Huti (PAP/EPA, Fot: Yahya Arhab)
dy3cvhr

Nie wiadomo na razie, czy zakład został zbombardowany przez siły regionalnej koalicji pod wodzą Arabii Saudyjskiej, czy wskutek ataku szyickich rebeliantów z ruchu Huti, przeciwko którym od zeszłego tygodnia koalicja ta prowadzi operację militarną w Jemenie.

Według ochrony zakładu wskutek bombardowania budynku eksplodował zbiornik z gazem. W wyniku wybuchu zniszczona została część mleczarni. Ekipy ratunkowe kontynuowały w środę poszukiwania ewentualnych ofiar.

Dokładne okoliczności bombardowania są nieprecyzyjne. Według jednych świadków, na których powołuje się agencja AFP, rebelianci z ruchu Huti wystrzelili pociski z moździerza w kierunku zakładu, gdy ich pozycje były ostrzeliwane przez lotnictwo koalicji. Inni świadkowie wskazują, że mleczarnia została ostrzelana przez samoloty sił koalicji.

dy3cvhr

Według Reutera, który powołuje się na lokalne źródła medyczne, w ataku na mleczarnię zginęło 25 jej pracowników.

Rozpoczęta 26 marca wspólna operacja zbrojna ok. 10 państw arabskich ma na celu osłabienie i zniszczenie infrastruktury militarnej Huti i ich sprzymierzeńców, walczących o obalenie prezydenta Abd ar-Raba Mansura al-Hadiego i przejęcie kontroli nad całym Jemenem. Dyplomaci z krajów Zatoki Perskiej twierdzą, że operacja może potrwać do sześciu miesięcy.

Zobacz również wideo: Jemen zagrożeniem?

dy3cvhr

Podziel się opinią

Share
dy3cvhr
dy3cvhr
Więcej tematów