Trwa ładowanie...
d1ruujf

Jedno z rodziców zagłodzonej Magdy z Brzeznej trafiło na obserwację psychiatryczną

Rozpoczęła się obserwacja psychiatryczna jednego z rodziców sześciomiesięcznej Magdy z Brzeznej - podaje RMF FM, powołując się na informacje od rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Beaty Stępień-Warzechy. Obserwacja potrwa cztery tygodnie, odbywa się w szpitalu więziennym.

Share
d1ruujf

Rodzice od połowy kwietnia są w tymczasowym areszcie. Na początku czerwca sąd przedłużył im go do 14 września.

Zarówno matka, jak i ojciec zmarłego dziecka mają przejść obserwację psychiatryczną. Na razie rozpoczęło ją jedno z nich. Prokuratura nie podaje, które z rodziców jest pod obserwacją psychiatrów i kiedy rozpocznie się obserwacja drugiego z nich.

Rodzice zostali aresztowani po tym, kiedy w połowie kwietnia ich sześciomiesięczna córeczka zmarła prawdopodobnie z powodu zaniedbania i niedożywienia. W areszcie znajduje się także znachor, u którego rodzice leczyli dziewczynkę.

W piątek okazało się, że półroczna Magda z Brzeznej mogła umrzeć w domu znachora, Marka H. Według nieoficjalnych informacji radia RMF FM, miał tak zeznać ojciec dziecka.

Rodzice dziewczynki usłyszeli wcześniej zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Ich areszt przedłużono do 14 września. Tymczasowo aresztowany został także znachor. Jest podejrzany o udzielanie usług medycznych bez uprawnień i sprawstwo kierownicze nieumyślnego spowodowania śmierci półrocznej Magdy.

d1ruujf

Podziel się opinią

Share
d1ruujf
d1ruujf
Więcej tematów