Trwa ładowanie...
d4kprg8

Jarosław Kaczyński miał ruszyć w Polskę. Plany się jednak zmieniły

Jarosław Kaczyński po rekonstrukcji rządu miał przekonywać Polaków do Morawieckiego. Taki był plan, ale do tej pory nic w tej kwestii się nie dzieje. Okazuje się, że objazd po kraju został przesunięty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plany pokrzyżowała długa rekonstrukcja
Plany pokrzyżowała długa rekonstrukcja (East News)
d4kprg8

Wśród regionalnych struktur PiS panuje przekonanie, że "kiedy prezes jeździ po Polsce, potrafi przekonać do siebie niezdecydowanych, a czasem nawet wrogów" - czytamy w "Fakcie". Ludzie ponoć są nim oczarowani i podkreślają, że jest ujmującym człowiekiem.

Plan był taki: prezes PiS rusza w Polskę, by przekonywać Polaków do nowego premiera. Dlaczego zatem jeszcze nie wyruszył, jak zapowiadał?

- Rajd po Polsce był zapowiadany już przed kilkoma tygodniami. Ale rekonstrukcja rządu się przedłużyła - wyjaśnia "Faktowi" członek władz partii. Według nowych informacji, prezes PiS pojedzie w Polskę po Wielkanocy.

d4kprg8

Istnieje także prawdopodobieństwo, że Kaczyński w ogóle nigdzie nie pojedzie, nawet po Wielkanocy. Takie przypuszczenia pojawiły się po posiedzeniu Rady Politycznej PiS. Kaczyński bowiem oświadczył tam, że w rajd ruszą wszyscy "członkowie kierownictwa i władz PiS”. Zostało to przez niektórych odebrane tak, że tylko oni pojadą, a nie on.

Zobacz także: Szef dyplomacji USA na Nowogrodzkiej. Nie milkną komentarze

Tymczasem PiS o poparcie raczej nie ma się co martwić. W razie przyspieszonych wyborów, o których jeszcze niedawno dyskutowali publicyści, partia Jarosława Kaczyńskiego zdecydowanie by je wygrała. Ugrupowanie może liczyć na 48,7 proc. poparcia – wynika z sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów