Trwa ładowanie...

Jarocin. Pielęgniarki protestują. Odeszły od łóżek pacjentów

Zaostrza się spór pomiędzy prezesem jarocińskiego szpitala (woj. wielkopolskie) a tamtejszym personelem. Pielęgniarki i położne protestują i przygotowują się do strajku ostrzegawczego. Na razie zdecydowały się odejść od łóżek pacjentów na pół godziny.
Share
Pielęgniarki zapowiadają, że przygotowują się do strajku ostrzegawczego
Pielęgniarki zapowiadają, że przygotowują się do strajku ostrzegawczegoŹródło: iStock.com
dde4sm3

To kolejna odsłona konfliktu, który ciągnie się od czterech lat. Związek pielęgniarek i położnych domaga się podwyżek płac. Wydawało się, że spór w końcu zostanie rozwiązany. W grudniu ub.r. podpisano między stronami stosowne porozumienie. Dodatkowo minister zdrowia Łukasz Szumowski wydał we wrześniu br. rozporządzenie, gdzie zapewniał o podniesieniu płac.

Dwa tygodnie temu wznowiono akcję protestacyjną. Pielęgniarki i położne twierdzą, że dyrekcja nie przedstawiła żadnej propozycji podwyżki i nie realizuje podpisanego porozumienia. Tydzień temu oflagowano budynek szpitala, a teraz zdecydowano się na kolejny krok. W południe personel odszedł na pół godziny od łóżek pacjentów - podaje portal jarocińska.pl.

dde4sm3

- Przygotowujemy się do strajku ostrzegawczego. Zależy nam, aby pacjent jak najmniej odczuł nasz protest. On nie jest winien. To spór między nami a pracodawcą. Planowane zabiegi będą musiały poczekać. Na bieżąco będą realizowanie przypadki zagrażające życiu i zdrowiu pacjentów. Z protestów wyłączone są oddziały intensywnej opieki medycznej, ratunkowy i noworodkowy - tłumaczy Sławomir Zieliński z OPZZ Pielęgniarek i Położnych w Jarocinie.

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

Źródło: jarocinska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dde4sm3

Podziel się opinią

Share
dde4sm3
dde4sm3
Więcej tematów