Trwa ładowanie...
d3anp1a
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Janusz Piechociński: expose Kopacz zaskoczy pragmatyzmem. Istotne będzie bezpieczeństwo

Expose zaskoczy pragmatyzmem oraz determinacją, by pokazać, że to nie jest program tylko na rok - powiedział szef PSL Janusz Piechociński. Istotnym elementem ma być bezpieczeństwo, a rząd będzie stawiał na "pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński (WP.PL, Fot: Wojciech Nieśpiałowski)
d3anp1a

Piechociński, który spotkał się po południu z premier Ewą Kopacz, powiedział, że rozmowa dotyczyła expose zaplanowanego na środę. - Expose zaskoczy wszystkich swoim racjonalizmem i pragmatyzmem, ale także zdecydowaniem i determinacją, że to nie jest program rządu (wyłącznie) na 12 miesięcy - powiedział wicepremier.

Według szefa PSL Kopacz będzie stawiać na "racjonalizm, pragmatyzm i rozsądek w polityce zagranicznej", a "istotnym obszarem" expose - jak zaznaczył - będzie bezpieczeństwo. - Nie tylko w związku z tym, co dzieje się na Ukrainie i w relacjach Rosja-Polska, Rosja-UE - podkreślił wicepremier.

- Polska w sprawach tego, co dzieje się na wschód od UE, będzie sumieniem Europy, ale w relacjach rosyjsko-ukraińskich pojawiło się wiele nowych akcentów" - dodał.

d3anp1a

- Pani premier - jako lider koalicyjnego rządu kontynuacji - po ostatnich zmianach personalnych pokaże w środę, że jest przedsiębiorcza, społeczna, solidarna i aktywna - mówił Piechociński.

Pytany, czy na spotkaniu z liderką PO zapadły ustalenia dotyczące koalicji, odpowiedział, że "nie było nowych akcentów". - Sprawy, które nastąpią mamy pouzgadniane. Ministrowie z PSL-u wnieśli swój wkład do expose. Mocno będzie artykułowane to, co powinniśmy zrobić czy dokończyć w tej kadencji parlamentu - wyjaśnił.

Na pytanie o jego wkład w expose, jako ministra gospodarki lider PSL zapowiedział, że będzie kładziony nacisk na "wzmacnianie i uwalnianie przedsiębiorczości Polaków, zwiększenie wydolności instytucji usprawnienie sądownictwa, a także relacji na linii przedsiębiorcy-aparat skarbowy".

d3anp1a

Podziel się opinią

Share

d3anp1a

d3anp1a
Więcej tematów