Trwa ładowanie...

Jan Szyszko ma plan. Chce budować mieszkania

Lasy Państwowe postanowiły włączyć się w program Mieszkanie plus. Szyszko chce promować w ten sposób budownictwo drewniane. Ma też plan, co zrobić ze starymi domami i leśniczówkami.

Jan Szyszko ma plan. Chce budować mieszkaniaŹródło: PAP
d3s9rrh
d3s9rrh

Jan Szyszko zamierza budować, rozpowszechniać i promować budownictwo drewniane, szczególnie w terenach wiejskich.

- Ono ma służyć tworzeniu miejsc pracy. Mamy surowiec. Jeśli się go przetworzy, jest to wartość dodana, a wartość dodana to są miejsca pracy na terenach wiejskich - powiedział w programie "Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam minister środowiska.

Podpisał w poniedziałek list intencyjny w sprawie współpracy z Lasami Państwowymi w ramach projektu rozwojowego "Polskie domy drewniane - żyj w zgodzie z naturą".

- Drewno jest trwałym surowcem. Mamy budownictwo drewniane, sakralne chociażby, a niektóre kościoły liczą sobie kilkaset lat - argumentował Szyszko na antenie TV Trwam.

d3s9rrh

- Lasy Państwowe zaproponowały możliwość budowania drewnianych mieszkań na wynajem, aby w ten sposób zapewnić mieszkania ludziom pracującym na terenach wiejskich - tłumaczył.

Zobacz także: Nitras kontra Szyszko

Tereny nie zalesione

Jan Szyszko pozytywnie ocenił założenia projektu, który jego zdaniem wpisuje się w politykę resortu, którym kieruje. Zdaniem ministra w efekcie powstanie wiele nowych miejsc pracy na terenach niezurbanizowanych.

d3s9rrh

- Lasy Państwowe mają swego rodzaju marginalne grunty - nie leśne, nie zalesione. W tych miejscach, gdzie są potrzebne mieszkania, gdzie są potrzebne mieszkania również dla miejsc pracy, to wtedy można budować pod wynajem i taka oferta również jest składana przez Lasy Państwowe, aby wykorzystywać budownictwo drewniane po to, żeby wynajmować mieszkania dla ludzi, którzy będą pracowali w terenach wiejskich - powiedział.

Współpraca między ministerstwem a Lasami Państwowymi ma opierać się na "stworzeniu ogólnokrajowych instrumentów wsparcia rozwoju budownictwa drewnianego z udziałem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Banku Ochrony Środowiska" - informuje "Gazeta Prawna".

d3s9rrh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9rrh
Więcej tematów