Trwa ładowanie...

Jan Krzysztof Bielecki: będą niespodzianki w expose Ewy Kopacz

Premier ma jedną lub dwie niespodzianki dotyczące spraw socjalnych i polityki rodzinnej - zdradził w "Polityce przy kawie" w TVP1 Jan Krzysztof Bielecki, który współpracuje przy tworzeniu expose Ewy Kopacz. Będzie w nim też wzmianka o konieczności rozpoczęcia debaty na temat przystąpienia Polski do strefy euro.

Share
Jan Krzysztof Bielecki: będą niespodzianki w expose Ewy Kopacz
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d2c4037

- Sierpniowe expose Donalda Tuska wyczerpało niektóre możliwości, ale pani premier ma jedną lub dwie niespodzianki - mówił Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze. Tłumaczył, że Ewa Kopacz będzie chciała podkreślić w swoim wystąpieniu, że jest wrażliwa i interesują ją sprawy rodzinne Polaków.

- To będzie szybkie, dynamiczne wystąpienie - zapowiedział Bielecki. Dodał, że Kopacz w swoim expose będzie chciała pokazać, że ma cele, które mogą spokojnie wykraczać poza dokończenie tej kadencji.

d2c4037

Dodał, że pojawi się też wątek dotyczący konieczności rozpoczęcia w Polsce debaty na temat przystąpienia naszego kraju do strefy euro. - Mówienie jednak o konkretnym kalendarzu wejścia Polski do strefy euro jest nieporozumieniem - zaznaczył.

Expose premier Ewy Kopacz rozpocznie się w środę około godz. 10. Będzie to pierwsze jej wystąpienie w nowej roli. Była marszałek sejmu została powołana na stanowisko premiera 22 września, w konsekwencji wyboru Donalda Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

Źródło: TVP1

d2c4037

Podziel się opinią

Share
d2c4037
d2c4037
Więcej tematów