Trwa ładowanie...

Jak znaleźć lokal wyborczy w swojej gminie?

Wybory prezydenckie 2020. W niedzielę 28 czerwca w Polsce odbywa się głosowanie na prezydenta. Wyborcy wskażą, któremu z 11 kandydatów chcieliby powierzyć urząd Prezydenta RP w najbliższej kadencji. Zanim pójdziesz głosować, znajdź lokal wyborczy w swojej gminie. Gdzie możesz głosować?

Share
Jak znaleźć lokal wyborczy w swojej gminie?Źródło: Getty Images
d24ly8k

W dniu wyborów prezydenckich, 28 czerwca 2020, lokale wyborcze są czynne od godziny 7:00 do 21:00. Aby zagłosować, musisz pojawić się w tych właśnie godzinach. Po zakończenie głosowania i zamknięciu lokali wyborczych nie będziesz miał już możliwości oddania głosu. A czy wiesz, jak znaleźć swój lokal wyborczy?

Jak znaleźć lokal wyborczy? Znajdź lokal wyborczy, gdzie możesz głosować

Wyborcy mogą głosować w gminie, w której znajdują się w spisie wyborców. Jak znaleźć właściwy lokal wyborczy? Najczęściej lokale wyborcze znajdują się w budynkach użyteczności publicznej. Mogą to być szkoły, przedszkola, domy kultury, urzędy gminy itd. W dniu wyborów są one odpowiednio oznakowane, by nikt się nie pomylił. Przed lokalem wyborczym powinny być również wypisane np. ulice, których mieszkańcy mogą głosować w danym lokalu wyborczym.

Jak znaleźć lokal wyborczy w swoim województwie, powiecie, gminie, miejscowości?

Lokal wyborczy znajdziesz również, klikając w poszczególne linki poniżej.

Zobacz też: Wybory 2020. Jak głosować, żeby głos był ważny - <a href="https://wiadomosci.wp.pl/panstwowa-komisja-wyborcza-pkw-najnowsze-ingormacje-6418368273417857c">PKW</a>

d24ly8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ly8k
d24ly8k
Więcej tematów