Trwa ładowanie...

Jacek Sasin wyszedł ze szpitala. Ocenił zaangażowanie lekarzy

Jacek Sasin był zarażony koronawirusem. Z powodu COVID-19 polityk znalazł się w szpitalu. Minister przekazał, że jego hospitalizacja nie trwała długo. Sasin podziękował wszystkim medykom za ich zaangażowanie i odniósł się do swojej wcześniejszej wypowiedzi dotyczącej lekarzy, która poruszyła nie tylko środowisko medyczne, ale także opinię publiczną.

Jacek Sasin podziękował medykom za ich zaangażowanie Jacek Sasin podziękował medykom za ich zaangażowanie Źródło: Getty Images, fot: NurPhoto
d40goj6

Jacek Sasin w rozmowie z "Super Expressem" przekazał, że jego pobyt w szpitalu w związku z zachorowaniem na COVID-19 był krótki. Dzięki temu mógł on szybko wrócić do obowiązków. Minister aktywów państwowych powiedział, że w placówce medycznej miał dobrą opiekę.

- Widziałem, jak trudną walkę o życie pacjentów toczą medycy. Dlatego raz jeszcze apeluję do wszystkich – uważajcie na siebie i pilnujcie zaleceń epidemicznych - powiedział Jacek Sasin.

Szef resortu aktyów państwowych dodał, że jego rekonwalescencja po COVID-19 potrwa jeszcze kilka tygodni. Jednak na tyle czuje się dobrze, że mógł wrócić do pracy. Polityk dodał, że COVID-19 to bardzo zdradliwa choroba i nie u wszystkich przebiega lekko.

Zobacz także: Koronawirus. "Lex Sasin" zapewni bezkarność politykom? Wiceminister przekonany o "uczciwości administracji"

Jacek Sasin wyszedł ze szpitala. Podziękował medykom

Jacek Sasin podziękował wszystkim medykom za zaangażowana pracę i odniósł się do swojej wypowiedzi, w której złośliwe odniósł się do lekarzy. - Moja wypowiedź została uproszczona i w konsekwencji mocno przekłamana. Nie ma potrzeby, by do tego wracać. Tym, którzy pracują z oddaniem należą się wielkie podziękowania - dodał w wywiadzie dla "SE" Sasin.

d40goj6

W październiku 2020 roku Jacek Sasin na antenie Polskie Radia powiedział, że "występują problemy, tym problemem jest, chociażby zaangażowanie personelu medycznego, lekarzy. Niestety występuje taki problem jak brak woli części środowiska lekarskiego (…) część tych obowiązków wykonywać nie chce (…) ze strachu przed epidemią".

Minister dodał w wywiadzie dla tabloidu, że po powrocie do pracy czekało na niego trochę pilnych zadań. - Najważniejszą w tej chwili sprawą jest doprowadzenie do tego, by jak najszybciej przywrócić gospodarce wzrost po kryzysie wywołanym przez koronawirusa - przekazał polityk.

- Cały czas jest dużo pracy przed nami, bo jako kraj nie mamy czasu do stracenia. Trzeba też pamiętać, że każdy kryzys stwarza równocześnie szansę. Od tego jak ją teraz wykorzystamy zależeć może pomyślność gospodarcza kraju na kolejne lata - powiedział Jacek Sasin.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40goj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40goj6
Więcej tematów