Trwa ładowanie...
d3fvu3j
Jacek Kurski: tęcza na pl. Zbawiciela to przemoc symboliczna, narośl na nosie pijaka
x-news/TVN 24

Jacek Kurski: tęcza na pl. Zbawiciela to przemoc symboliczna, narośl na nosie pijaka

- Każdy kocha tęczę, jako zjawisko atmosferyczne, ale nie jest prawdą, że warszawiacy kochają tęczę na pl. Zbawiciela. Ona jest rodzajem przemocy symbolicznej (..) Dla nas ona jest przejawem głupawki i naśladownictwa z Europy tego co płytkie i niskie - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 europoseł Solidarnej Polski Jacek Kurski. Nie zgodził się z nim poseł niezrzeszony [ Ryszard Kalisz ]( http://www.money.pl/gospodarka/politycy/kalisz,ryszard,polityk,142.html ), według którego tęcza na pl. Zbawiciela jest apolityczna i powinna się kojarzyć tylko z radością i optymizmem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3fvu3j

- To jest szpetna instalacja, jak narośl na nosie pijaka - mówił o warszawskiej tęczy Jacek Kurski. Dodał, że "ws. tęczy mamy do czynienia z praniem mózgu (…) - Tęcza jest pozostałością polskiej prezydencji w Europie. Pozostałością prezydencji niemieckiej jest Traktat Lizboński, który nogą dopychała Merkel. Pozostałością prezydencji Francji jest pakiet klimatyczny. Wszyscy załatwiali ważne dla siebie sprawy. Po nas została tęcza - podkreślał europoseł.

Jego zdaniem, "to chore, żeby z publiczne pieniądze odbudowywać miejsce, które jątrzy i kłóci ludzi - mówił Kurski.

d3fvu3j

Innego zdania był drugi gość programu, poseł Ryszard Kalisz. - Tęcza na pl. Zbawiciela jest apolityczna, ona powinna się kojarzyć tylko z radością i optymizmem. Tym bardziej że stoi na miejscu już kultowym dla młodzieży warszawskiej - podkreślał.

Jak dodał, "Polska staje się dla ludzi krajem dynamicznym i optymistycznym - tęcza jest tego symbolem". - Jeżeli tęcza jest symbolem środowiska LGBT, to dlaczego nie pozwala się, żeby i oni mieli swój symbol? Szacunek należy się wszystkim - zaznaczał Kalisz.

Źródło: TVN24

d3fvu3j

Podziel się opinią

Share

d3fvu3j

d3fvu3j
Więcej tematów